Haberler

Muammer Aksoy Caddesi’nde beton serimi başladı

Muammer Aksoy Caddesi?nde yürütülen yol ve kaldırım çalışmalarında en önemli aşamalardan biri olan beton yol serimi 18 Aralık 2019 Çarşamba günü başladı.

ilk gün beton serimine, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu?nun butona basmasıyla başlandı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Caddede yaklaşık 2 kilometrelik beton yol yapımına başlandığını, yaklaşık 18 cm derinliğinde beton yol serimi yapılacağını ve Caddenin, çalışmaların daha sağlıklı yürütülebilmesi için 10 gün boyunca trafiğe kapalı kalacağını kaydetti.
Beton yolla birlikte 70 cm?e yakın bir zemin oluşacak.

Keşan Belediyesi’nden dün yapılan açıklamada da, Caddeye araç park eden vatandaşların duyarlı olmaları istenmiş, caddenin 10 gün boyunca trafiğe kapalı olacağı belirtilmişti. Aynı zamanda yine bu çalışmalar kapsamında, bölgede zaman zaman su kesintileri olacağı ve vatandaşların bu konuda da önelem almaları gerektiği vurgulanmıştı.

Beton yol, asfalta nazaran bir cok avantaji olan yol kaplama cesidi olarak biliniyor.. Ayrıca çimento kullanılarak uygulanan beton yol, yuzde yuz yerli üretim.. beton yolun, asfalttan iki kat daha uzun ömürlü olduğu da söyleniyor?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu