GenelSiyaset

Milletvekili Aksal: “Güçlü Türkiye’yi inşa yolunda reformlar bizi hedeflerimize hızla ulaştıracaktır”

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İstihdam reformları devam ediyor

“İstihdam hedeflerimize ulaşmak amacıyla Danışma Bilgi Sistemi’nin devreye alındığını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan müjdeledi.” diyen Aksal, üniversiteden mezun olan gençlerin kamu ve özel sektörde iş bulabilmelerini sağlamak için kariyer merkezlerinin kapasitelerinin de güçlendirildiğini kaydetti.

Mısır fiyatı açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın kabine sonrası yaptığı açıklamalarda, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin hasat dönemi yaklaşan mısır alım fiyatını, destek hariç ton başına 5 bin 700 lira olarak uygulayacağını duyurduğunu belirten Aksal, “Tüm üreticilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Eğitimde yardımcı kaynaklar ücretsiz

Gençlerin, çocukların eğitimlerine destek olmak üzere bu yıl ders kitaplarının yanı sıra yardımcı kaynakların da ücretsiz olarak okullarda öğrencilere sunulacağını dile getiren Aksal, şunları söyledi:
“Neredeyse 130 milyonu bulan yardımcı kaynak tutarı ile eğitim desteklerimiz devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımız tüm okullarımızın temizlik, kırtasiye, küçük onarım, atölye gibi bütçeleri bu yıl doğrudan okullara gönderdi. Temizlik işlerinde çalışacak 60 bin kişi okulların açılmasıyla görevlerine başlayacaklar.”

Tüm özür tayinleri karşılandı

Eş durumu gibi nedenlerle özür tayinine başvuran öğretmenlerin taleplerinin de tamamen karşılandığına vurgu yapan Aksal, değerlendirmesini şu sözlerle sonlandırdı:

“Tüm alanlarda yaptığımız reformlar dünyamızın zor zamanlardan geçtiği bu süreçte Güçlü Türkiye’yi inşa yolunda inşallah bizi hedeflerimize hızla ulaştıracaktır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu