Haberler

Milletvekili Aksal, Edirne Belediye Başkanı Gürkan’ı ve CHP’yi eleştirdi

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, geçtiğimiz günlerde Edirne ile ilgili açıklamalarda bulunmuş, bu açıklamalar Edirne’de CHP’ ve İYİ Parti cephelerinden karşılık alırken Edirne’de projeler üzerinden tartışmalar başlamıştı. Konuyla ilgili konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, bir yandan da Selimiye Meydanı için Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yüklendi.

“Önce CHP bölgeye ne hizmet etti onu sorgulasın”


Edirne‘nin AK Parti iktidarı döneminde DSİ’den en büyük yarımı alan illerin başında geldiğini belirten Aksal, “Veysel bey DSİ kökenli ve uzun yıllar AK Parti’de bakanlık yaptı. AK Parti öncesi Recep Tayyip Erdoğan öncesi İstanbul’da çok ciddi bir su sorunu vardı. Kullanacak, içilecek su bulamıyorlardı. Su sorunu çözen mimar Veysel Eroğlu’dur. Gerek ülkeye gerekse bölgemize yatırımlar yapmıştır. Bence Veysel beyin ve AK Parti’nin ne yaptığından çok yıllardır burada yerelde iktidar olan CHP bölgeye ne hizmet etti onu bir sorgulasın.” diyerek şu şekilde konuştu:

“Edirne’nin durumu içler acısı, bizim desteğimize rağmen yapamıyorlar”

“Keşan’ın hali ortada. 30 yıldır çivi çakılamayan Keşan’a son 1 buçuk yılda AK Parti, AK Belediyecilikle yapılan hizmetlere bir bakın. Ben mesaimin çok büyük bir kısmını Edirne’ye ayırıyorum. Ama gerçekten Edirne’nin durumu içler acısı. Ben milletvekili olduktan sonra yerel anlamda en büyük desteği Edirne Belediyesi’ne verdim. Türkiye’de altyapısı olmayan bir tane il var ve o da Edirne’dir. Edirne ve Edirneliler bunu hak etmiyor diye İller Bankası’ndan kredi desteği verdik, maalesef bizim desteğimize rağmen belediye bunu becerip yapamıyor. Çok ciddi sıkıntılar var. Gidin Edirne’yi görün, sokaklarda yürünmüyor. Tabi ki altyapı yapmanın bir bedeli var ama insanlara bu kadar eziyet edilmemeli.

“Recep Bey kendi işine baksın, Selimiye’nin önünü yapsın”

Gidin Selimiye’nin önüne bakın. Recep Gürkan çok yakışıksız açıklamalar yapıyor. Aklı sıra dalga geçiyor. Veysel Eroğlu’nun Edirne’ye yaptıklarını küçümsemek Recep Gürkan’ın haddine değildir. Recep Bey kendi işine baksın, Edirne’nin altyapısını yapsın, Selimiye’nin önünü yapsın. Ben Veysel Eroğlu bakanımıza Edirne’ye verdiği yatırımlar ve destekler için çok teşekkür ediyorum. Edirne ona minnettardır. Edirne Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış kadim bir şehirdir. Dünyanın bana göre en güzel şehirlerinden bir tanesidir ama maalesef içler acısı bir belediyecilikle yönetilmektedir .

Biz AK Parti olarak iktidara geldiğimizde Hamzedere Barajı’nın %1’i tamamlanmıştı. Bugün çok büyük bir kısmı %75’lere varan oranda. Çakmak Barajı diye bir proje yoktu. Yaptığımız göletleri sayamayız. Edirne’nin su sorununu çözen kişi Veysel Eroğlu’dur. Edirne’nin suyu yoktu. Onlar sadece taşıyacak kanalları yapıp, boruları döşeyemediler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu