Haberler

Metruk evlerin yıkımına devam ediliyor

Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Keşan’da sık sık şikayet konusu olan metruk evlerin yıkımına devam ediyor. Daha önceden tespit edilmiş suç yuvalarından 222.’cisi bugün itibariyle yıkıldı.

Belediye ekiplerinin son yıkımı, İspat Cami Mahallesi, Turna Sokak üzerinde gerçekleşti. 222. yıkımın gerçekleştiği sahada Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çalışmaları yerinde inceledi.

“Sırasıyla hepsini yıkıyoruz”

Keşan’da kangren haline gelen metruk bina probleminde bir adım daha atıldığının altını çizen Helvacıoğlu, şu ifadeleri kullandı. “963 metrekarelik bir alanda bulunan bu yapıdan mahalleli rahatsızdı. Daha önceden üzerinde bir lojman vardı; ancak yıllardır da boştu. Kapısı ve penceresi de zamanla gitti. Hırsızlık ve uyuşturucu suçu üretiliyordu. Buradan geçip mahalleliyi dinleseniz o kadar şikayetçiydiler ki.
Keşan’da bu durumda olan pek çok bina var, sırasıyla hepsini yıkıyoruz. Daha önce hiç bununla uğraşılmamış, her ev de bu sebepten hep suç üretmiş. Mahallelimiz rahat olsun, biz hepsini tek tek yıkıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu