Haberler

Metin Çırpan mezarı başında anıldı

Keşan eski belediye başkanlarından Merhum Metin Çırpan ölümünün 1. Yılında 25 Eylül 2020 Cuma Günü mezarı başında anıldı.

Anma töreni Metin Çırpan’ın mezarı başında ve saat 14:30 sıralarında başladı. Anma törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları, Keşan Belediyesi Meclis üyeleri ve Metin Çırpan’ın dost, akraba ve sevenleri katıldı.

Anma töreninde konuşan Başkan Helvacıoğlu: “Keşan’ımıza hizmet etmiş Merhum Belediye Başkanımız Metin Çırpan’ı sevdikleriyle birlikte ölümünün yıl dönümünde mezarı başında anmak için bir aradayız. Hizmet etmeye doyamadan ihtilal döneminde görevi sonlanan değerli büyüğümüz Metin Çırpan, birçok başarıya imza atmıştır. Bu hizmetlerden bazılarını hatırlatacak olursak; merhum belediye başkanımız Rasim Ergene’nin başlattığı Kadıköy içme suyu tesislerindeki suyun Keşan’ımıza ulaşmasını sağlamıştır. Hepimizin bildiği üzere; tarihte ilk defa Keşan Belediyesi’nde araç alma komisyonunu değerli büyüğümüz Metin Çırpan kurmuştur. Sayın Metin Çırpan ağabeyimiz Keşan’ın birçok yolunu asfalta kavuşturmuştur. Yaşamının son anlarına kadar Keşan için çalışmış, başarılı işlere imza atmış değerli büyüğümüz Çırpan’ı kıymetli çalışmaları ile yad ediyoruz. Keşan’ımıza hizmet etmekten hiçbir zaman kaçınmamış merhum Belediye Başkanımız Metin Çırpan’ı vefatının yıldönümünde rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Helvacıoğlu’ndan sonra konuşan Metin Çırpan’ın kızı Nur Çırpan da şunları söyledi. “Şu anda çok duyguluyum. Keşanlı dostlarımıza herkese çok teşekkür ediyorum. Babam çok iyi bir insandı. Böyle bir babaya sahip olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizi çok seviyordu, biz de onu çok severek uğurluyoruz. Her zaman kalbimizde olacak. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Ardından Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafından dualar okundu ve Metin Çırpan’ın mezarına karanfiller bırakıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu