BölgeHaberlerYaşam

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı! Yağışlarla birlikte sıcaklıklar da düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul Bölge Tahmin Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, bu gece saatleri itibariyle Marmara Bölgesi’nde beklenen sağanak yağışların, 17 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 14.00’e kadar etkili olacağı belirtildi.


Açıklamada; 16 Mayıs 2023 Salı günü saat 23.00 itibariyle İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova bölgelerinde görülmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışların 17 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 14.00’e kadar devam edeceği belirtildi.

Vatandaşlardan, kuvvetli yağış nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 17 – 23 Mayıs haftasını kapsayan tahminlerine bakıldığında, sağanak yağışların hafta boyunca Marmara Bölgesi’nde etkisini sürdüreceği görülüyor.
Yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yağışla birlikte iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu