Son DakikaSON DAKİKA

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor!

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre yarından itibaren yurt geneliden hava sıcaklıkları 6 ila 12 derece azalacak. İstanbul Bölge Tahmin Erken Uyarı Merkezi’nden uyarıda, Türkiye’nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği bilindirildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. Bölge genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 12.01.2022 Çarşamba gününden itibaren Trakya’dan başlayarak bölge genelinde hissedilir derecede (6 ila 12) azalacağı, hafta sonuna kadar bölge genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile 12.01.2022 Çarşamba gününden itibaren yağışların; Bölgemizde Trakya’dan başlayarak bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu