Haberler

Meteoroloji uyardı: “Aşırı sıcaklara dikkat!”

Meteoroloji’den gelen bilgilere göre, yeni sıcak hava dalgasının bölge genelinde sıcaklıkları belirgin oranda yükseltmesi bekleniyor. Cuma gününden itibaren etkili olması beklenen sıcak hava ile birlikte Edirne 38 dereceyi görecek.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; 28 Ağustos 2020 Cuma gününden itibaren Cezayir üzerinden gelecek sıcak hava dalgasının bölge genelinde hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bölgemizde yağış beklenmediğini belirten yetkililer, cuma gününden başlayarak, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz ettiğini duyurdu

Önümüzdeki günlerde bölge illerimizde görülmesi beklenen en yüksek sıcaklıklar; İstanbul 31-33, Edirne 37-38, Kırklareli 33-35, Tekirdağ 29-31, Kocaeli 32-37, Sakarya 35-38, Yalova 30-35 derece olarak belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu