Eğitim

Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, ihtiyaç sahibi aileler için kolları sıvadı

Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, Keşan’daki ailelerin mobilya, elektrik ve dekorasyon gibi ihtiyaçlarını karşılamak adına kollarını sıvadı. Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında atölyelerinden çıkarak sahaya inen maharetli öğrenciler, vatandaşın yüzünü güldürdü.

Keşan’da start verilen proje etkinliğine Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı , İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, okul idarecileri, alan şefleri ,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


İlçedeki ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine gelerek öncelikle keşif yapan öğrenciler daha sonra kişilerin ihtiyaçlarına göre onarımlar yaptı. Öğrencilerin çalışmaları ardından mutlu olan vatandaşlar ise onlara teşekkür etti.


Proje hakkında açıklama yapan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, konuyla ilgili olarak, “Projedeki amacımız Okulumuz Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gönüllü öğretmen ve öğrencilerin okulun bulunduğu mahallede, tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi veya muhtaç durumdaki kişilerin evlerinin
bölümlerinin küçük bakım, onarımlarının yapılması. Okulumuzun Mobilya ve İç Mekan Tasarım , Elektrik Elektronik Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Bilişim Teknolojileri alan, bölümlerinde ailelerin ihtiyaçlarına göre öğrencilerimizin ürettikleriyle hayatlarını kolaylaştırıcı yardımların, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların sosyal sorumluluk ve toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan, proje dahilinde yerel imkanlarla yapılmasıdır.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu