GenelKeşanSektörelTurizmYaşam

Mecidiye Sahili düzenleme ve peyzaj projesi protokolü imzalandı

Edirne ili Keşan İlçesi Mecidiye Köyü Sahil düzenleme ve peyzaj projesi protokolü Keşan Belediyesi ve Milli Emlak Müdürlüğü arasında 4 Ağustos 2023 Cuma günü imzalandı.

Saat 10.00 sıralarında Keşan Kaymakamlığı’nda düzenlenen imza programına; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Milli Emlak Müdürü Doğan Kaya, İlçe Yazı İşleri Müdürü Hasan Boz ve Keşan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürü Ahmet Yaşar katıldı.

Protokolün imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan Mustafa Helvacıoğlu, “Edirne ili Keşan İlçesi Mecidiye Köyü Sahil düzenleme ve peyzaj projesini bugün sayın kaymakamımız önderliğinde, Milli Emlak Müdürlüğümüz ile birlikte 10 yıllığına kiralamak için imzalıyoruz. İlk kiramızı bugün yatırdık. 55 dönümlük bir alanda kafeler, restoranlar, otopark, soyunma odaları, tuvaletler, duşlar, şezlong, su sporları, plaj voleybolu sahaları, ve her türlü ihtiyaca cevap verecek olan yürüyüş iskelesi ile sosyal tesisleri ile birlikte; yapmamız gereken ne varsa gerçekleştiriyoruz. Sahile giriş ücretsiz olacak, bunun yanında içerideki her türlü hizmetten isteyen ücretini ödeyerek yararlanabilecek. 10 bin kişinin aynı anda hizmet alabileceği bir tesis olacak. ” dedi.

“Önümüzdeki yıl Mecidiye Sahili’nde düzenli bir halk plajı göreceğiz”

Mecidiye sahilinde yaşanan olumsuz görüntülerin artık görülmeyeceğine vurgu yapan Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Önümüzdeki yıl artık Mecidiye Sahili’nde düzenli bir halk plajı göreceğiz. Erikli ve Mecidiye bölgesindeki günübirlikçilerin çözümüne ulaşılan bir tesis olacak. Sorunu burada çözeceğiz. Buna çok ihtiyaç vardı.  Mecidiye sahilinin çöp sorununu ve kaos halini son kez fotoğraf çekin, bu sene o görüntüleri son kez yaşıyoruz. Artık o görüntüler olmayacak.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu