Eğitim

Mart ayında faaliyete başlayan e-Sınav Merkezi’nden 560 öğrenci ve kursiyer faydalandı

TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Fatma Aksal, KEŞAN E-Sınav Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Keşan’da geçtiğimiz Mart ayı itibariyle faaliyete başlayan e-Sınav Merkezi’ndeki online sınavlar hakkında açıklamada bulunan Aksal, şu ifadeleri kullandı: “Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurduğumuz Keşan  E-Sınav Merkezi’mizde  14.03.2022 Tarihi itibariyle vatandaşlarımız basılı evrak kullanılmaksızın, sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda yapıldığı merkezde  rahatlıkla sınav olabilmektedirler. Hizmet tarihinden itibaren bugüne kadar Keşan E-Sınav Merkezimizden 41 oturumda  560 öğrenci ve kursiyer faydalanmıştır.”

“E- Sınav Merkezimizde ; Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları Sınavları  , Mesleki Eğitim Merkezi Sınavları (Ustalık ve Kalfalık), Protokol Sınavları, Kıyı Emniyeti Amatör Telsizcilik Sınavları gerçekleştirilmektedir.  
Hafta içi ve hafta sonları da açık olan merkezde aynı anda 20 kursiyer online sınav olabilmektedir. Tüm teknolojik imkanlar ve çağın gerektirdiği yeniliklerle eğitim öğretim alanında çalışmaya devam ediyor, Bakanlığımıza ve ilgili kurumlarımıza Edirne’de eğitimin her alanında verdikleri destek için teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu