Haberler

Malkara’da çalınan motosiklet, Keşan’da bulundu

Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce çalıntı kaydı olan motosiklet Keşan’da bulundu. Motosiklet ile birlikte yakalanan şahıs serbest bırakıldı..

16 Haziran Pazar günü saat 16.00 sıralarında Yukarı Zaferiye Mahallesi Necati İşcan Caddesi üzerinde bir motosikleti iterek Anıl Sokak istikametinde götüren iki şahsı gören ekipler şahısları durmaları yönünde ihtar etti. İhtara durmayan şahıslar kaçarken, ismi Ö.D. olduğu sonradan öğrenilen şahıs ara sokaklarda kaybolurken diğer şahıs E.Ç. motosiklet ile birlikte yakalandı.

E.Ç. üzerinde yapılan UYAP sorgulamasında İpsala Asliye Ceza Mahkemesi tarafından “Konut dokunulmazlığının ihlali ve binanın eklentileri içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık” suçundan yakalaması olduğu tespit edilirken aynı gün gözaltına alındı.

Plakasız motosikletin ise şase numarası ile yapılan sorgulamasında 15.06.2019 tarihli müracaat ile Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce çalıntı kaydı olduğu anlaşılırken, motosiklet trafik ekibi aracılığıyla Yediemin Otoparkı’na çekildi.

17 Haziran 2019 Pazartesi günü gerekli işlemleri için Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirilen E.Ç. buradaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu