Haberler

Malkara – Keşan yolunda 28 düzensiz göçmen yakalandı

Malkara-Keşan yolunda yapılan kontoller neticesinde 28 düzensiz göçmen yakalandı.
Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce 6 Şubat günü yapılan araç kontrolleri neticesinde 28 düzensiz göçmen yakalandı yanlarında bulundurdukları bot ve aparatlarına el konuldu.

Yapılan çalışmalarda Saat 23.00 sıralarında Malkara’dan Keşan’a geliş istikametine seyir halinde olduğu görülerek durdurulan sürücülüğünü B.K. isimli şahsın yaptığı araçta 13 Afganistan uyruklu şahıs bulunduğu araçta yapılan aramada 1 adet bot ve aparatları ele geçirilerek el konuldu.

23.15 Malkara’dan geliş istikametine seyir halinde olduğu görülerek durdurulan sürücülüğünü H.Ş.’nin yaptığı araçta 13 Pakistan uyruklu şahıs bulunduğu görülmesi üzerine araç sürücüsü gözaltına alınmış araçta yapılan aramada 1 adet bot ve aparatları ele geçirilerek el konulurken, saat 23.20 sıralarında durdurulan sürücülüğünü A.G.’nin yaptığı araçta 5 Suriye uyruklu şahıs bulunduğu görüldü araç sürücüsünün yapılan GBT sorgulamasında hakkında ?Resmî Belgede Sahtecilik ve İftira? suçlarından aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Durdurulan 3 araç sürücüsü gözaltına alınmış ve hakkında “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak” suçundan tahkikata başlandı.
H.Ş., B.K. ve A. G. 7 Şubat günü mevcutlu olarak sevk edildikleri adli makamlarca H.Ş., mahkemece yapılan sorgusunun ardından serbest kalırken B.K. ve A.G. ise haklarında adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldılar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu