Haberler

Trakya’nın en büyük et kombina tesisi Malkara’da açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 35 milyon liraya yaptırılan, Türkiye’nin ikinici, Trakya’nın en büyüğü olan Malkara Çavuşköy Et Kombinası törenle açıldı.

Malkara’nın Çavuşköy Mahallesi Ballı Tepe mevkiindeyapımı tamamlanan Malkara Et Kombinası’nın açılışına CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile davetliler katıldı.

Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan, “Açılışını yaptığımız tesis Trakya’nın en büyük, Türkiye’nin de ikinci en büyük et kombina tesislerinden biri olarak üretimdeki yerini alacaktır. Tesisin inşaatına 2017 yılı Mart ayında başlandı. Maliyeti ise 35 milyon Türk Lirası’dır. Tesisimiz günlük 600 küçükbaş hayvan, 400 büyükbaş hayvan kesimi yapabilecek, tüm hijyen şartlarını sağlayan modern bir tesistir” dedi.
Toplam İnşaat alanı 8600m2’den oluşan tesiste kesimhane, padak, soğuk hava depoları, nakliye kısımları, et işleme alanları, yemekhane ve soyunma odaları bulunuyor.

malkara et kombinması

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu