HaberlerKeşan

Kuzey Makedonya eski Devlet Bakanı Hadi Nazir Keşan’da temaslarda bulundu

Kuzey Makedonya eski Devlet Bakanı Hadi Nazir ile Batı Trakya Türklerine hizmet etmiş Yunanistan eski Meclis Üyesi Ahmet Hacıosman, Keşan’da bir dizi ziyarette bulundu.

Nazir; Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünü ziyaret etti.

Ziyaretlere Keşan Belediyesi Başkan Vekili Tarık Uysal da katıldı.

“Biz Türkiye sevdalısıyız”

Ziyaretler hakkında bilgi veren Nazir, “Pandemiden dolayı birkaç yıl gelemedik. Güzel bir program oldu. Türkiye’yi özledik. Biz Türkiye sevdalısıyız. Canımızdan çok seviyoruz. Ana vatanımız Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Dostlarımızla görüşmelerimiz oldu. Belediye Başkan Vekilimiz Tarık Bey’in misafiri olduk. Çok yakından ilgi gösterdiler. Çok ama çok güzel bir program oldu.” dedi.

“Kendisinin tecrübelerinden yararlanıyoruz”

Daha sonra söz alan Uysal ise, ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Birbirinden et ve tırnak gibi ayrılmaz bir bütün olduğumuz Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımızla bağlarımızı daha da güçlendirerek kültürel, sosyal ve ekonomik dayanışmamızı sürdürmek boynumuzun borcudur. Nazik ziyaretlerinden dolayı Kuzey Makedonya geçmiş dönem Devlet Bakanımız Hadi Nazir’e teşekkür eder, görevlerinde kolaylıklar dileriz. Keşan Belediyesi Balkanlara en yakın belediyelerden. Hadi Bakanımızı ve Ahmet Hacıosman, Keşan Belediyesi olarak Sayın Bakanımızı Keşan’ımızda misafir ediyoruz. Kendisinin tecrübelerinden yararlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu