Haberler

Mağden, “Halktan uzak olmak bize fayda sağlamaz”

Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı’nda tamamlanan delege seçimleri sonrasında, yaklaşan kongre öncesinde Ender Mağden İlçe Başkanlığı’na talip oldu.
CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen bir toplantıyla Mağden adaylığını açıkladı.


Birbirimize çamur atarsak, kaybeden CHP olur

Uzlaşmacılık, dinamizm ve güçlü örgüt vurguları yapan Mağden, kaybedilen belediye seçimleri ile başladı, “30 yıllık bir kaleyi kaybetmişliğimiz var. Şimdi ne yapacağız da kaybettiğimiz 30 yıllık kaleyi geri almak için nasıl bir örgüt şekillenmesi yapacağız” Birbirimizi kırarak, birbirimizi eleştirerek hiçbir yere varamayız. 30 yıllık kaleyi geri almak için mutlaka güçlü bir örgüte ihtiyacımız var. İki aday yarışıyoruz. Birbirimize çamur atmanın kimseye faydası yok. Sonuçta Recep Pekcan veya Ender Mağden yarışı göğüsleyecek; ama birbirimize çamur atarsak kir atarsak, kaybeden CHP olur. Bu işin yanında olmayacağım” diyen Mağden, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu örneğini verdi, “İmamoğlu’nun kullandığı bir dil var. Bu dil uzlaşmacı bir dil, ayrıştırıcı bir dil değil. Ben İlçe başkanlığı seçimlerini kazandığım zaman, bu dili kullanacağıma hepinizin huzurunda söz veriyorum. Bu dil, genel merkezin de dili olmaya başladı. Türkiye Cumhuriyeti’nde bütün örgütlerin ortak dili olmak zorunda.” Şeklinde konuşarak uzlaşmacılık sözü verdi.“Masaya yumruğunu vuran bir örgüt

Konuşmasına “güçlü bir örgüt olma” vurgusunu yaparak devam enden Mağden, “Güçlü bir örgüte mutlaka ve mutlaka ihtiyacımız var” diyerek söyle devam etti, “Güçlü bir örgüt kurulmadığı zaman kendi beldenizde masaya yumruğunuzu vuramazsanız, sizin göbeğinizi başkalarını keser, oysa gönül ister ki masaya yumruğunu vuran bir örgüt olsun, kendi göbeğimizi kendimiz keselim”

“Mahalle örgütlenmeleri

CHP‘nin halktan kopuk olduğu yönündeki söylemlere de değinen Mağden, bu kopukluğun mutlaka ortadan kalkması gerektiğini belirterek, mahalle örgütlenmelerinin önemine dikkat çekti. “Mahalle örgütlenmeleri hayata geçirildiği zaman sokak sokak cadde cadde çalışma yapmamız lazım. Bize düşen gören bunu hiç söndürmeden, güçlü bir örgüt yapısı oluşturarak bu mücadeleye devam etmek.” Diyerek yönetim kurulunda olacak kişiler içinde şu şekilde konuştu. “Kurul oluşturulurken vitrin olsun diye insanlar yönetim kuruluna yazılmamalı. Tabi ki genç ve dinamik olmasına özen göstereceğiz ama kendi mesleğinden dolayı halkla iç içe olan, halka yakın olan insanların seçilmesi bizim 30 yıllık kaleyi geri almak için yapacağımız mücadelelere fayda sağlayacaktır. Sosyal demokrat bir partide halka uzak olmak fayda sağlamaz, halkın yanında olmak zorundayız.”

“Siyasi kalkınma, köylerden başlamalı

Siyasi bir kalkınmanın köylerden başlaması gerektiğinden de sözlerine veren Mağden, siyasi kalkınma hareketinin köylerden başlaması gerektiğini şu sözlerle belirtti, “Gençlerimiz artık köylerde yaşayamaz oldular çünkü tarımdan elde ettikleri gelir düşük. Kalkınmaya köylerden başlarsak, köyden merkeze yansıyan ‘bunlar iyi ve faydalı çalışıyor’ sözleri örgütümüze ve partimize müthiş katkılar sağlayacaktır dedi.

Konuşmasının devamında kadın ve gençlere de değinen Mağden, şu sözleri kaydetti. “Gençleri yok sayamayız daha fazla organizasyon içine girmeliyiz. Özellikle şiddete maruz kalan kadınlarımızla yapacağımız etkinliklerde mutlaka yanlarında olmamız lazım. Kadınların içinde olmadığı hiçbir platform başarıya ulaşmamaktadır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu