Haberler

Lodos uyarısı yapan Meteoroloji soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere dikkat çekti

Meteroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, bölgemizde mevsim normalleri civarı ve yer yer üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyretmeye devam edeceğini bildirildi.

Hava sıcaklıklarının 31 Aralık 2020 tarihine kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği belirtilen açıklamaya göre; hafta sonu Edirne, Kırklareli, ve Tekirdağ’ın, Pazartesi günü ise bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Hafta sonu en yüksek hava sıcaklığının; İstanbul ile Trakya kesiminde 15 ila 17 derece civarında, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde ise 18 ila 20 derece civarında olması bekleniyor.

Açıklamada; rüzgarın 25 ve 26 Aralık 2020 tarihlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi tahmin edilirken; vatandaşlar soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyarılıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu