Haberler

Limonun fiyatı hızla yükseliyor!

Çin’i etkisi altına alan corona virüs salgını, ülkede hayatın durmasına sebep oldu. Sonuçları ise tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor.

Çin’de üretimin durması sebebiyle doğrudan elektronik piyasasına yansıyan etkiler, şimdi de dolaylı yoldan pazar tezgahlarına yansıdı. Bu kez, Çin’den limon ithalatını kesen Rusya, limon ihtiyacını Türkiye’den karşılamaya başlaması sebebiyle iç piyasada limona talep oluştu.
Bunun sonucunda ise geçtiğimiz hafta 6 TL olan limon, bu hafta kilosu 8 TL olarak tezgaha gelirken vatandaşın yüzünü ekşitti.
Pazar esnafı, limonda yaşanan bu yükselişin devam edeceğini, ay sonuna kadar da 2 lira daha artarak 10 lira olacağını kaydederken, bu sene yükselişe erken başlayan fiyatların limon sezonu sonunda ise 15 TL bandına yerleşeceğini söyledi.

Evine limon götürmek için tezgah başına gelen tüketici ise kilo ile değil, yarım kilo hatta bazen de tane tane almak zorunda kaldığı limonun fiyatlarından şikayetçi olarak dert yandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı