Haberler

Kütüphane ve Sanat Merkezi iç Mekan Düzenleme İşi ihale edildi

Keşan Belediyesi’nin Kütüphane ve Sanat Merkezi ihalesi gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınan %50 destekle başlanacak olan projenin sonunda ilk gösteri Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenecek.

Keşan Belediyesi Kütüphane ve Sanat Merkezi iç Mekan Düzenleme İşi ihalesi, 4 Ağustos 2020 Salı günü gerçekleştirildi

2 firmanın katıldığı ihale sonrası Keşan’a kazandırılacak proje ile ilgili bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’ımızda belediye olarak sadece yol ve kaldırım ihaleleri gerçekleştirmiyor, şehrimizin vizyonunu geliştiren işlere de birlikte imza atıyoruz. Kütüphane ve sanat merkezi düzenleme ihalemizi gerçekleştirdik. Dans eğitim sınıfları, müzik eğitim sınıfları, mini eğitim sınıfları, kütüphane, bölünür konferans salonu, fuaye alanı, sergi salonu ve kafeteryasıyla Keşanımıza çok güzel bir Kütüphane ve Sanat Merkezi kazandırıyoruz. Kütüphane ve sanat merkezimizi çok kısa zamanda tamamlayarak kentimizin kültür ve sanat alanında büyük bir eksikliğini kapatıyoruz.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, “Salonumuzdaki sinema düzenini tiyatro düzenine dönüştürüyoruz, ses sistemimizi yeniliyoruz. Modern bir kültür ve sanat merkezi oluşturuyoruz. Yapacağımız düzenleme ve kademeli yükseliş ile salonda herkes önündekini, kafasını görmemiş olacak. İhalemizin süresi 150 gün. Yıl sonuna kadar düzenlemeleri tamamlamış olacağız. Keşan’ımıza hayırlı olsun. Çok güzel bir sosyal donatıyı daha Keşanımıza kazandırıyoruz. Projemizi Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan aldığımız %50 destekle yapıyoruz. Bu nedenle Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ediyoruz. Destek almamızda büyük emeği olan Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’a çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca AK Parti İl ve İlçe Başkanlarımıza da katkıları nedeniyle teşekkür ediyoruz. İhaleyi kazanan firmamıza şimdiden hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu, sanat merkezinde ilk gösteriyi Keşan?da ilk defa gösteri yapacak Devlet Tiyatroları ile yapacaklarını da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu