Haberler

Kurtuluş Caddesi hareketli günlere hazırlanıyor

Kurtuluş Caddesi’nde düzenlenecek olan “Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri” öncesi, cadde esnafı son hazırlıklarını yapıyor. Bu yıl 8.’si düzenlenecek olan etkinlikten esnaf oldukça umutlu.

19 Kasım’a sayılı gün kala Kurtuluş Caddesi üzerinde hareketlilik gözlemleniyor. Bu yıl 8.?si düzenlenecek olan ?Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri? öncesi cadde üzerindeki dükkanlarda oldukça hummalı bir çalışma var. Etkinlikler boyunca cadde üzerinde müşteri akışı bekleyen esnaf ise oldukça umutlu.
Geçen sene hava muhalefeti sebebiyle bekledikleri satışı yapamadıklarını kaydeden esnaf, “Geçen sene yağış ve soğuk hava vardı. Vatandaş, bu hava muhalefetinden dolayı gelemedi. Ancak havalar şimdi güzel gidiyor, o gün de böyle devam edeceğini umuyoruz.” diyerek, caddeye olan ilginin daha yüksek olacağını düşünüyor.
Öte yandan bu sene daha geniş alana yayılan etkinliğin caddenin daha büyük bir bölümüne etki edeceğini belirten esnaflar, “Daha önce sahne caddenin belli bir yerine kuruluyordu. Onun altında kalan bölümde insan trafiği kesiliyordu. Ancak şimdi sahnenin daha aşağıya kaydırılması caddede daha fazla esnafın katılmasını daha fazla arkadaşımızın bu etkinlikten yararlanmasını sağlayacak. Dileğimiz, bütün caddeyi alabilecek şekilde Cennet Bahçesi?ne kadar uzanması” diyerek ileride daha da geniş bir alanda etkinliğin yapılmasını diledi.
Aynı zamanda esnaflar müşterilerine indirimlere de hazırlanıyor. Bir çok üründe sürpriz indirimlere gideceklerini müjdeleyen esnaflar şunları kaydetti: “Bu sene bir çok üründe indirimlere gideceğiz, iki gün boyunca vatandaşlarımıza büyük indirimler sunacağız. Hazırlıklarımızı tamamladık sayılır.”

“Alışveriş amaç değil, önemli olan burada eğlenmek ve birlikte olmak” diyen esnaflar, Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri öncesi cadde üzerindeki etkinliklere, Keşan ve bölge halkını davet etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu