Haberler

Erikli ve çevresindeki sit alanı düzenlemeleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Erikli ve çevresinde bulunan alanları kapsayacak şekilde, bölgede sit alanı çalışması yapıldı. “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edilen ilan hakkında emlak danışmadı Aydoğan Ersöz, eleştirilerde bulundu.

Erikli ve çevresinde yapılan düzenlemelerin vatandaşı mağdur ettiğini dile getiren Ersöz, yapılan çalışmaların eksik olduğunu dile getirdi. Ersöz: “Bu çalışmaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sit kurulu tarafından tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz. Erikli?de 3 tane bölge var. 1. Derecede sit alanı olan bölgede Mecidiye’nin yarısı, Erikl’?nin yarısı ve Beyköy’ün yarısını kapsayan bir bölge. Kanun diyor ki, ?Bölgenin içinde insan dahi gezemez?. Fakat biz burada tarım yapıyoruz. Hayvancılık yapıyoruz.? Dedi.

3. derecede gösterilen bir bölgeyi de değerlendiren Ersöz, “3. Derece olan bölge, konut yapımına da açılacak olan bölge. Bu bölge, Keşan Belediyesi mücavir alanının da olduğu bölgeyi de kapsıyor. Bu bölgede, yapılmış olan çalışmada mevcut konum daraltılmış” dedi. Vatandaşların bu bölgede mağdur edildiğini kaydeden Ersöz, vatandaşlar ile gayrimenkul danışmaları olarak yetkililerden konunun terkar gözden geçirilmesini talep etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı