Haberler

İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyeleri Bayazıt ve Keleş 2020 yılı çalışmalarını anlattı

AK Parti Edirne İl Genel Meclis üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş yaptıkları açıklamada; 2020 yılında yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Köylere yapılan hizmetler

İl Genel Meclisi olarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Bayazıt ve Keleş şunları söyledi: “2020 yılı her ne kadar bizi kısıtlasa da çalışmalarımıza engel olsa da yaptıklarımız ortadadır. Geçen yılda; Karahisar Köyü içme suyu, Beyköy 3 bin 300 metrelik irsaliye hattı, Esetçe grubundan kalan 3 bin metrelik boruların değişimi, Türkmen Köyü”nün elektrik irsaliye hattının değişimi işlerini yaptık. 2020 yılının aralık ayı ve 2021 yılında araç parkurumuzda toplam değeri 1 milyon TL olan bir adet çift kabin ve bir adet kepçeyi Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliğine kazandırdık. Milletvekilimiz Fatma Aksal, İl Başkanımız Belgin İba ve İlçe Başkanımız Gürcan Kılınç valilik nezdinde bu araçları almamıza bize son derece destek oldular. Bizlerle birlikte bu mücadele ettiler. Onlara buradan teşekkür ediyoruz. Köylere, alt yapısıyla birlikte tabiri caizse anahtar teslim şekilde 37 bin 500 metrekare kilit taşı dağıttık. Bunun yanı sıra köylerde Çevre Koruma Vakfı ile oyun grupları, fitnes grupları gibi sosyal anlamda pandemi döneminde insanların zaman geçirebileceği alanlar oluşturduk. Bu anlamda eksik olan köyümüz yok.

“Ek KÖYDES bütçemizle 6 adet yedek yeni su motoru aldık

Köylerde arızalı durumda olan su motorlarının tamir işlemlerini yaptıklarını ifade eden Halil Bayazıt ve İsmail Keleş sözlerine şöyle devam etti: “Su bildiğini gibi en değerli varlığımız oldu. Köylünün kullandığı su kadar israf olan su vardı. Mahmutköy, Orhaniye, Karahisar, Türkmen, Akçeşme ve Boztepe gibi köylerin su depolarında ki arızaların önüne geçtik. Depolarımıza bunlarla ilgili sistem de satın aldık. Bizim Hacıköy grubundan gelen terfi istasyonlarımız var. Bu terfi istasyonlarımızda ki su arıza ve kaçağını tespit eden şamandıra sistemleriyle,  taşkınları önleyen, saniyeler içinde personelimize haber verip, yerinde arıza tespiti ve ivedilikle arıza tespitinde sonuç alacak sistemler satın alarak su israfını önledik. Gerçekten büyük rakamlarda su israfı oluyordu. Bugün Keşan merkezden terfi istasyonlarına gidene kadar en az yarım saat bir zaman geçiyor. O da mesai saatleri içinde mesai saatleri dışında gidilmesi daha uzun süre. Bu zaman zarfında tonlarca su ziyan oluyordu. Bunların hem bakımlarını yaptık hem de aldığımız sistemle birlikte su arıza ve kaçaklarının önüne geçmiş olduk. Su motorlarımızın da birkaç tanesinde arıza vardı. Onları tamir ettirip yerine koyana kadar belli bir zaman geçiyordu. Ek KÖYDES bütçemizle 6 adet yedek yeni su motoru aldık. Yedek motorları arıza anında tamiri yapılanın yerine koyuyoruz. Bunlarda takribi 200 bin-250 bin TL civarında. Araç parkında yenilikler yaptık. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor. 2021 yılında da köy yolları, sathi kaplamlar, arazi yolları, kilit taş döşemeleri, düğün salonlarının ilavelerine devam edeceğiz.

“Altyapı çalışmaları

Altyapı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Bayazıt ve Keleş şöyle devam etti: “Sazlıdere ve birkaç yerde daha altyapı eksik ama coğrafi yapıdan dolayı bu yerler uygunluk vermediği için programa alamıyoruz. Mecidiye köyünün de imar ölçeklerinde bir aksaklık yaşandı. İnşallah bu sene içinde çözüm olur ama Yeşil köy için müjde verebiliriz. Yeşil köyün altyapı çalışmaları en geç şubat başına kadar başlamış olacak. Buradan muhtarımıza ve köylümüze haberini verelim. Yeşil köyün altyapısı tek tek hane bağlantılarıyla kurulup, gider ve rögar kapakları dahil A’dan Z’ye bitecek. Yaklaşık 2,5 milyon TL’yi geçen bir maliyet. İnşallah altyapı çalışmalarını en kısa sürede bitirip halkımıza teslim etmiş oluruz. Yeşil köy halkımıza hayırlısı olsun.

“Asfaltlama çalışmaları yapılacak

Küçükdoğanca ve Yılanlı köyleri arasında ki asfaltlama çalışmalarının yapılacağını ifade eden Halil Bayazıt ve İsmail Keleş“Küçükdoğanca ve Yılanlı arasında 2 kilometrelik bir yol var. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kendi alanına kadar olan yeri bitirmiş. Muhtarımızın bu konuda talepleri var. Bizde yerinde gidip gördük. Kullanılan da bir yol ve gerçekten de ihtiyaç. Asfalt çalışmaları mevsim şartlarına göre yapıldığı için Küçükdoğnaca ve Yılanlı arasında ki yolu da yaz aylarının ilk haftasında Allah’ın izniyle yapmış oluruz. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor. Belediyemiz, ilçe teşkilatımız, vekilimiz, il başkanlığımız nezdinde ortak bir çalışma yürütüyoruz.” şeklinde konuştu.

“İl Kongresi

AK Parti Edirne İl Kongresini değerlendiren Beyazıt ve Keleş, sözlerini şöyle tamamladı: “Kongremizde Belgin İba başkanımız güven tazeledi. Keşan olarak kendimizi gösterdik. İlçe Başkanımız Gürcan Kılınç‘ın liderliğinde Keşan’ın gerek kongrede ki katılımı gerek enerjisi Başbakanımız Binali Yıldırım‘ı,  teşkilat başkanımız Erkan Kandemir‘i ve bizleri mutlu etti. Keşan’dan üç tane gururumuz; Hakan ÇevikelMustafa Mercan ve Mecit Erol İl yönetiminde yer alıyor. Ayrıca geçen haftalarda da yeni Gençlik Kolları Başkanımız Anıl Durmaz kardeşimiz atandı. Değerli ve enerjisi güzel bir kardeşimiz. İnşallah teşkilatımız adına da başarılı olur. Gürcan Başkanımın da başarısı ortada. Teşkilatımız ve partimiz adına hayırlısı olsun. Bizler de AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu