Haberler

Korona virüs süreci, vatandaşı saksıda üretime yönlendirdi

Kendi sebzelerini yetiştirmek isteyen vatandaş, evlerinde kök fide yetiştiriciliği yapıyor, kendileri emek harcayıp ürünler üretenler toprakla uğraşmanın iyi geldiğini söylüyor.

Özellikle korona virüs tehdidinden sonra insanlar, evlerinde kendi sebzelerini üretmeye başladı. Bahçelerinde yerleri olanlar kendi oluşturdukları küçük tarlalarda, olmayanlar ise balkonlarındaki saksılarında kendi biber, domates ve salatalıklarını üretip tüketiyor.
Bu kişilerin arasında fide yetiştiriciliğini hobi olarak yapan da var, bir fidenin olgunlaşıp sebze verdiğini görüp gönül rahatlığı ile tüketmek isteyen de var. Ama hepsinin ortak noktası: ‘doğal ürün yetiştiriciliği’.

Peki alıp evinize getirdiğiniz fidelerin sağlıklı yetişmesi için ne yapılması gerek?
Konuyu fidelerin üretimini ve pazarlamasını yapan çiftçilerimize sorduk, sulamasından toprağına, gübrelemesinden yetişme zamanına kadar bilinmesi gerekenleri anlatan üreticiler, işin püf noktalarını anlattılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı