Haberler

Korona virüs denetimleri Kaymakam Yılmaz öncülüğünde gerçekleştirildi

Keşan’nda, 6 Ağustos 2020 Perşembe günü, İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda tüm il ve ilçelerde olduğu gibi; Keşan Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, genel ve özel kolluk birimlerinin katılımıyla “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla, koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlere yönelik denetimler gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun, önceki gün twitter hesabından yaptığı duyuru ile tüm Türkiye’de korona virüs denetimi yapılacağını açıklamasının ardından, bu sabah itibariyle Keşan’da denetimler başladı. Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz‘ın öncülüğünde; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla oluşturulan heyet, şehir merkezinde vatandaşlara maske ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu.

İş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, taksiler, lokantalar, kafeteryalar gibi yaşam alanlarında yapılan denetimler ile vatandaşlara bilgilendirmede bulunuldu.

Denetimler sırasında basın mensuplarının, geçtiğimiz günlerde Keşan’da karantina altına alınan kişiler ile ilgili yönelttiği soru üzerine açıklamada bulunan Kaymakam Yılmaz, “Karantinaya alınanlar temaslı oldukları için evlerindeler, testleri pozitif değil” dedi.
Kaymakam Yılmaz‘ın incelemeleri sırasında bir vatandaş da Erikli’de maske kuralına diğer vatandaşlar tarafından uyulmadığı konusunda şikayette bulundu.

Uygulamalar sırasında caddede yürüyen maskesiz vatandaşların, polis ekiplerini fark etmesiyle panikleyip maskelerini takmaları dikkat çekti. Bazı vatandaşların da polisin maske uyarısına isteksizce uydukları gözlendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu