Haberler

Korona virüs bile emekçi kadınları durduramıyor

Dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan korona virüs, hayatı felç etti ama emek harcayıp, alınlarının teriyle üretim yapan kadınları durduramadı. Daha önceden İzzet-i İkram Pazarı adı altında stant açan ve buradan satışlarını yapan kadınlar, artık internet üzerinden online olarak satışlarını yapıyor. Hazırladıkları birbirinden lezzetli ve doğal ürünleri diğer insanlara buluşturan girişimci kadınlar bir an önce virüsün etkisini kaybederek, hayatımızın normalleşmesini bekliyor.

Keşan Belediyesi tarafından oluşturulan İzzet-i İkram Pazarı’nın üreten kadınları, korona virüs sürecinde de hazırladıkları doğal ürünlerin üretimi ve pazarlamasına, büyük bir dayanışma örneği göstererek devam ediyor.

Sosyal mesafeyi koruyarak, gerekli hijyen tedbirlerini alarak katkısız ürünler ürettiklerini belirten Dilay Dülgeroğlu, “Herkes şu an marketlere makarna almaya koşuyor. Biz ise ürünlerimizi hem doğal hem de katkısız olarak ve sadece un, köy yumurtası, kendi ürettiğimiz süt ve yağ kullanarak hazırlıyoruz.” diyerek böreklik yufkadan, erişteye ve kahvaltılık tuz bibere kadar 9 çeşit ürünü hazırladıklarını söyledi.

Korona virüs süreci öncesinde açtıkları stantlarda çok güzel satışları olduğunu dile getiren Dülgeroğlu, şimdilik bunun durmuş olduğunu ancak pazarlamasını internet ortamına taşıdıklarını belirtti.
Odunlu Pekça” isimli bir sayfadan faaliyetlerine devam eden üretici kadınlar, sürecin bir an önce bitmesini ve sahil yolu üzerinde kurulacak satış yerlerinde faaliyetlerine devam edecekleri günü sabırla bekliyorlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu