Keşan

Kontrolsüz parklanmalar yer altında da devam ediyor

Keşan’da park sorunları çoğu cadde ve sokakta olduğu gibi yer altında da devam ediyor. Özellikle Cumartesi günleri yoğunluk sebebiyle neredeyse araç park edecek yer kalmayan Keşan Belediyesi Kapalı Otoparkı‘ndaki hatalı parklanmalar vatandaşı mağdur ederek çileden çıkarıyor.
Bunun bir örneği yine bugün de yaşandı.


Park alanlarının arasından geçen yolda bazı sürücüler araçlarını bırakıp ortadan kayboldu. Diğer araçların geçişleri için kullandıkları yol üzerine bırakılan otomobiller sebebiyle; otoparktan çıkmak isteyen sürücüler içeride bir süre mahsur kalırken, yeni gelen sürücüler ise giriş yapamadı. Bir umut park edilmiş araçların arasından geçilebilir düşüncesiyle arayışa giren sürücüler ise uzun süre otoparkta dolaştı; ancak geçecek yer bulamayınca başladıkları yere geri döndü.


Bu sırada sürekli olarak güvenlik kameraları ile izlenen otoparkta neredeyse her cumartesi aynı görüntülerin yaşandığını söyleyen sürücüler, alanda düzenin sağlanması gerektiğini söyleyerek ‘Şehir içinde ceza kesiliyor, peki yeraltında kesilmiyor mu? Geçememeyi geçtik, yangın halinde gerekecek yangın dolabının önüne bile park ediyorlar. Alev alsa araç sahibini mi arayacağız? Buranın sorumlusu kim ve neden bir her hafta sonu aracımızı park etmekten korkmak zorunda kalıyoruz?” sözleriyle şikayet etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu