Siyaset

Kongreden pazarcı esnafının durumuna.. Sarıkeçe gündemi değerlendirdi

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe gündeme dair açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Edirne İl Kongresi’nden, ilçeler arası pazar problemine, Keşan trafiğindeki düzenlemelerden, Erikli’deki bir esnafın yerinden alınması ve sonrasında yeniden aynı yerde faaliyetlerine başlaması ve yanlıştan dönülmesi konusunda açıklamalarda bulunan Sarıkeçe, birlikte fikir alışverişi konusuna tekrar değindi ve ekledi: “Amacımız üzüm yemek. Konuşalım, tartışalım derken amaç da buydu…”

İYİ Parti Edirne İl Kongresi

Zafer Sarıkeçe ilk olarak 5 Temmuz Pazar günü yapılan İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi’ne değindi. “Sayın Başkanımız Ekrem Demir yeninden seçilerek güven tazeledi. Kendisini ve il yönetimini kutluyorum. Verdiği hizmetlerden dolayı da geçmiş dönem yönetimimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşan Sarıkeçe, “Şahsıma da Üst Kurul Delegesi olarak başkanımız takdir hakkını kullanmış, kendisine çok teşekkür ediyorum. Bunun yanında çok arayan oldu, Sayın Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da arayarak tebrik etti, kendisine ve arayan herkese teşekkür ediyorum” diyerek, bundan sonra da her türlü gayret ve çabanın gösterileceğini belirtti.

“Siyasi temaslarda bulunacağız.. İlla ki oyun bozanlar çıkacaktır”

İlk gündem maddesi olarak Keşanlı pazarcıların çevre ilçe pazarılarına alınmaması konusunda çok sayıda kendilerine geldiğini kaydeden Zafer Sarıkeçe, şu şekilde konuştu: “Pazar yeriyle ilgili sorun kangren haline geldi. Pandemiden sonra bir türlü Malkara, Keşan, Gelibolu ve Şarköy hattındaki sorun çözülemedi. Bunun çözümü adına talepte bulunuldu. Yarın çözüm adına Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile görüşeceğiz. Sonrasında elimizden gelen siyasi olan ne varsa yapacağız. Öte yandan Belediye Başkanımız da uğraş veriyor. İnşallah bir netice alırız; çünkü geçen her dakika hem ekonomik anlamda sıkıntı yaratıyor. Hem de o insanların satamadıkları ürünler var.
Bir de esnafımızın gidemedikleri pazarlarda sebze meyve fiyatlarının uçtuğu konuşuluyor. Gerek ürün tazeliği, gerekse fiyatları konusunda şikayetler çokça geliyor. Umarım en kısa sürede çözülür.
Kahraman olmak derdinde değiliz, kim olursa olsun kahraman önemli değil; amacımız üzüm yemek bağcıyı da dövmek değil. Önemli olan pazarcıların gidip gelmesi. Çünkü aynı coğrafya üzerinde yaşıyoruz. Çok yakınız bir kuzen gibi, akrabalık bağları olan insanlarız. İlla ki oyun bozanlar çıkacaktır; ama biz resmin geneline bakacağız.”

“Yanlıştan dönüldü… Israr etmenin getirisi olmayacağı inancındayım”

Geçtiğimiz toplantıda CHP ve İYİ Parti heyetlerinin Erikli ziyaretleri sırasında Erikli’de çalışan bir işletmecinin yerinden çıkarıldığı; sonrasında da tekrar daha önce faaliyet gösterdiği yere alınmasıyla ilgili konuşan Sarıkeçe, “Dediğim gibi derdimiz üzüm yemek ve çok mutlu oldum” diyerek şu sözleri kaydetti: “Muhalefet ediyorsak burada, amaç birilerinin hatalarını yüzlerine vurmak değil. Çok kolay bir şeyi zora sokmanın hepimizin zararına olduğunu biliyoruz. Trafik uygulamasının da kaldırıldığını gördüm, çok mutlu oldum. Biliyorum ki Keşan’da bir çok insan da mutlu oldu. Israr etmenin getirisi olmayacağı inancındayım, keza aynı şekilde Erikli’de de dönülen yanlış yoldan söz etmek mümkün. Sezar’ın hakkı Sezar’a, ben Sayın Belediye Başkanımıza samimiyetle teşekkür ediyorum. Kardeşimizle ilgilenmiş, gerekeni yapmış ve noktayı koymuş. Bize de o kardeşimizin ekmeğiyle oynanmadığı için kendisine teşekkür ediyorum. Konuşalım, tartışalım derken amaç da buydu işte. Yoksa çamur at izi kalsın olayı değil bu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu