Haberler

KOBİ’ler için Ticaret Bakanlığı, TOBB ve Facebook işbirliği yaptı

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan korona virüs salgınına yönelik çeşitli tedbirleri hayata geçiren Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) ve Facebook ile işbirliği yaparak KOBİ’lere yönelik çevrimiçi eğitim portalını hizmete açtı.

Facebook’a ait olan Türkiye’deki ilk topluluk merkezi olan Facebook İstasyonu’nun internet sitesi üzerinden erişilebilecek portalda, salgın nedeniyle bir takım zorluklar yaşayan Türk firmalarına bu süreci daha kolay atlatabilmeleri için tavsiyeler, dijital eğitimler, programlar ve kaynaklar sunulmaya başlandı.
Uygulama kapsamında Ticaret Bakanlığı’nın firmalara sağladığı destekler ile uzmanların anlatımıyla Bakanlık hizmetlerinin tanıtıldığı videolar da portalda paylaşılıyor.

Uygulama kapsamında açıklamada bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyayı tehdit eden korona virüs salgınının bir takım tüketim ve yaşama alışkanlıklarında da değişime neden olduğuna işaret ederek, bu değişimin sosyal medyayı ve online platformları daha fazla kullanmak için vakit sağladığını ifade etti. Pekcan, “Bu kapsamda Facebook ile de işbirliğine gittik. Bakanlığımızla ilgili tüm iş ve işlemleri, tüm hizmetlerimizi dijitalleştirmeye gayret ediyoruz. KOBİ’lerimize, esnafımıza, ihracatçımıza, ticaret erbabına ve vatandaşlarımıza hizmetlerimizi dijitalleşmenin faydaları ile azami ölçüde sunma gayretindeyiz. Sizlere bu platformdan seslenerek zor günlerde yanınızda olduğumuzu hatırlatmak istedik” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu