Haberler

Amerika’da, temizlik ve dezenfektan zehirlenmeleri %100 artış gösterdi

ABD’de yeni tip koronavirüse karşı kullanılan temizlik malzemesi ve dezenfektan nedeniyle evde zehirlenmelerin arttığı bildirildi.

CNN’de yer alan bir habere göre, korona virüs vaka sayısının 3 milyonu geçtiği Amerika Birleşik Devletleri’nde Ulusal Başkent Zehir Merkezi Tıbbi Direktörü, 31 Mart tarihinden bu yana dezenfektan ürünlerine bağlı zehirlenme vakaları için aramaların yüzde 100 arttığını kaydetti.

Amerikalıların Kovid-19 salgınına karşı evlerini dezenfekte etmek için ilave çaba sarf ettiğini belirten Ulusal Başkent Zehir Merkezi Tıbbi Direktörü Dr. Kelly Johnson Arbor “Bu aramaların çoğu temizlik malzemesinin kullanımındaki artıştan kaynaklı” ifadesini kullandı.

Trump çağrı yapmıştı

ABD Başkanı Donald Trump’tan virüs ile mücadeleye ilişkin geçtiğimiz günlerde ilginç bir öneri dile getirmiş, dezenfeksiyon malzemelerinin doğrudan vücuda girmesini beyan etmişti.. Trump, “Ultraviyole ya da çok güçlü bir ışını vücuda aldığımızı düşünelim. Bu deri yoluyla ya da başka bir yolla olabilir. Bunu test edebilirsiniz. Pek dezenfektanları vücuda enjekte edeceğimiz bir yol var mıdır? Belki de içimizde bir çeşit temizlik yapabiliriz. Biliyorsunuz, virüs ciğerlere iniyor. Buna bir bakmak ilginç olabilir.” demişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu