BölgeKeşan

KKHGB seçimin ardından ilk genel kurul toplantısını yaptı

Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği (KKHGB), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminin ardından, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz başkanlığında ilk olağan genel kurul toplantısını 19 Nisan 2024 Cuma günü gerçekleştirdi.

Toplantı, Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda saat 10.30 sıralarında, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan ve parti yöneticileri de toplantıya misafir olarak katıldı.

KHGB Başkanı Cemalettin Yılmaz’ın alınacak kararların Keşan ve bölge için hayırlı olması temennisinde bulunmasının ardından; Divan Heyeti’ne Yerlisu Köyü Muhtarı Güner Arıcan ile Çelebi Köyü Muhtarı Ayşe Sever; Meclis 1. Başkanvekilliğine Orhaniye Köyü Muhtarı Hasan Demirbozan, 2. Başkanvekilliğine de Karlıköy Muhtarı Yusuf Atılgan seçildi.

Meclis başkan vekillerinin belirlenmesinin ardından toplantıya Birlik Encümen Üyeliği seçimi ile devam edildi.

Kapalı oylama ile gerçekleştirilen seçimde Birlik Encümeni’ne ise Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri Sezgin Gündoğdu ve Vedat Koyuncu ile Çobançeşme Köyü Muhtarı Serhat Hesapçı ve Dişbudak Köyü Muhtarı Birol Ocak seçildi.

Öte yandan, genel kurulda, yeni seçilerek görevlerine başlayan muhtarlara da rozetleri takıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu