Siyaset

Kılınç: “Milletimizle beraber inandığımız yolda AK Parti 20 yaşında!”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti’nin kuruluşunun 02. yıldönümünü kutladı. ‘Karanlığı aydınlatmaya geldik” diyen Kılınç, ” Zayıf koalisyonlarla ,irade koyamayan partilerle yıllar yılı zaafa uğrayan  milletimizin gücü toplanmış ,siyaset kurumu o gerilimli ,kavgalı girdaptan çıkarılarak hak ettiği saygınlığa ulaştı.” şeklinde konuştu.

Yazılı bir açıklama ile basına demeç veren Kılınç, şu ifadeleri kullandı: “AK Parti’nin 14 Ağustos 2001’de “Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”sözüyle Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kuruldu. AK PARTİ’nin toplumsal merkeze yaslanan ,Türkiye’nin değerleriyle barışık ,açık ,şeffaf ve katılımcı siyaseti sayesinde Türkiye Cumhuriyeti demokrasiyle ,parlamentosuyla ,bütün toplumsal dinamiklerini temsil eden kurumlarıyla ve bütün üretici kesimleriyle birlikte güçlenmiş ,güven ve istikrar zemininde büyümüş ,adaletle kalkınmıştır. Türkiye  AK  Parti’nin Kuruluşu ve iktidarıyla birlikte kendi sözünü takip eden ,aldanmayı ve aldatmayı reddeden ,kendini sadece Ülkemize ,Milletimize kazandırdıklarıyla tanımlayan bir siyasetle tanıştı.

Türkiye’mizin Partisi olarak iktidarından beri   83 milyon vatandaşımızın hukukunu koruyan ,ekonomiden sosyal politikalara , dış politikadan adalete ,eğitimden sağlığa üretimden istihdama kadar her alanda ülkemizin gücüne güç katan AK Parti 19 Yıllık iktidarıyla değişim ve dönüşümün ,adaletle kalkınmanın adı ve adresi olmuştur. Türkiye’miz bugün AK Parti ile birlikte ,AK Partimizde Türkiye ile büyümüştür. Zayıf koalisyonlarla ,irade koyamayan partilerle yıllar yılı zaafa uğrayan  milletimizin gücü toplanmış ,siyaset kurumu o gerilimli ,kavgalı girdaptan çıkarılarak hak ettiği saygınlığa ulaştı. Büyük bir hizmet aşkıyla , millet sevdasıyla ülkemizi kucaklayan Türkiye’nin Lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN da dediği gibi ‘’Karanlığı Aydınlatmaya’’ geldik. AK Partimizin 20nci Kuruluş Yıl Dönümü  Türkiye’nin daha çok aydınlanmasına ,daha çok güçlenmesine ,daha çok adalete ve refaha ermesine vesile olmasını diliyorum”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu