Haberler

Kılınç açıkladı; “Bugüne kadar koronavirüsle mücadelede neler yapıldı?”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Türkiye’de can almaya devam eden ölümcül korona virüsüne karşı uygulanan mücadeleler hakkında bilgi verdi. Verilen savaşta gündemin farklı noktalara kaydığını belirten, Kılınç, “Sosyal medya da nerden ne bulsak ta gündem oluşturalım derdine düşüldü” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Gürcan Kılınç, şu ifadeleri kullandı:

“Vaktinde alınan tedbirler ile, en rahat hizmet veren ülke olduk”

Türkiye Koronavirüs salgınıyla mücadelesini  4 ana başlık etrafında hayata geçirmektedir.

Birincisi ; Sağlık Sistemimizin kesintisiz işletmesini temin etmek
İkincisi; İnsanlarımız arasında ki fiziki mesafeyi korumak
Üçüncüsü; Kamu düzenini bozmamak
Dördüncüsü; Gıda ve temizlik gibi hizmet alanlarında üretim ,tedarik ve parakende zincirini aksatmamak.

Vaktinde alınan tedbirler sayesinde bu tehlikenin önüne geçerek ,tüm dünyada salgınla mücadelede en rahat sağlık hizmeti veren ülke durumundayız. Gelişmiş ülkelerin bile ,çaresiz kaldığı bir dönemde , en küçük bir sıkıntıya , krize ,kaosa meydan vermeden ham dolsun sağlık hizmetlerini kesintisiz sürdürüyoruz.

Hastane ,yatak ve yoğun bakım yatağı konusundaki mevcut kapasitemizi şehir hastanelerimizi tamamlayarak güçlendiriyoruz.
Solunum cihazlarının üretimi konusunda ki çalışmalar başarı ile neticelendi ve seri üretime geçirildi. İlaç ve aşı üretiminde yakın zamanda güzel haberleri de paylaşmayı ümit ediyoruz.

Her gün bir önceki güne göre daha iyi durumda olduğumuzu görüyoruz. Bu tabloyu , aldığımız erken tedbirlere sağlık çalışanlarımızın özverisine ve vatandaşlarımızın duyarlılığına borçluyuz. Maske dağıtımlarına hız verildi. Ücretsiz maske dağıtımları PTT, Eczaneler , üzerinden sürüyor. Yardım kolileri,Vefa Gönüllüleri tarafından dağıtılıyor.Şuana kadar toplam 5.000 Koli dağıtıldı.

65 yaş ve üstü ile Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa İletişim Merkezleri  kuruldu . Durmaksızın hizmet etmek için çalışıyorlar. Amaç tek bir elden yardımları ulaştırıp kimin alıp, kimin almadığını tespit etmektir.
18 Yıl önce Ak Parti iktidara geldiğinde ülkede doğru düzgün Ambulans bile yoktu.Bugün en donanımlı filolara hastanelere sahibiz .Sağlık çalışanı sayımız son alımlarla 1 milyon 100 bine yaklaştı. Türkiye de 1,5 milyon hastaya  evde ücretsiz bakım yapılıyor.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında alınan tedbirler;

İlk etapta; Herhangi bir geliri olmayan vatandaşlarımıza yönelik olarak önce 2 milyon 100 bin haneye nakit desteği verildi.(1.000 TL )
İkinci etapta; 2 milyon 300 bin haneye 1.000 TL nakit desteği verilmeye başlandı.
Üçüncü etapta ; Maddi destek kısmına girmeyen ancak Koronavirüs salgını döneminde gelirini kaybeden vatandaşlara yapılacak 1.000 TL tutarındaki yardım için E-DEVLET üzerinden başvurular alınmaya başladı.

Atılan adımlarla ile birlikte, üretim gücümüzü ve istihdamımızı koruma gücü sağlandı. Bu kapsamda atılan adımların toplam tutarı 200 Milyar Lirayı buluyor.

  • Vergi Ötelemeleri
  • Ticari hayatın aksamaması için alınan tedbirler
  • Kısa çalışma ödeneği
  • Asgari ücret desteği
  • Bireysel ihtiyaç desteği
  • Esnaf destek paketi

Vatandaşlarımızın Temel İhtiyaç Desteği kapsamında şu ana kadar 4 Milyon vatandaşımıza 23 Milyar TL kaynak sunuldu
Esnaf Destek Paketi için ; 582 bin esnafımız başvuruda bulundu.
(448 bin 158 Esnafımıza 8 Milyar 400 Milyon TL Finansman tahsisi yapıldı.)Paraf Ticari Kent için 325 bin başvuru yapıldı. (303 bin 600 Esnafımıza kartları tahsis edildi.)

Paraf Kartla beraber esnafımıza sunduğumuz Finasman Desteği toplam =17 Milyar TL ye ulaştı.  İşletmelerimize sunulan İş?e devam desteği KGF kefaletli başvurularda 144 bin firmaya ulaştı. Bu kapsamda 120 Bin firmamıza 108 Milyar TL finansman tahsis edildi.Ve bunlar gibi her alanda desteklemeler ve yardımlar devam edecektir.

“Gönül isterdi ki hep beraber çalışalım”

Tabi ki de Koronavirüs ile mücadelede bir takım aksaklıklar ve ekonomik olarak zorluklarla da karşılaşıyoruz.Ama devletimiz bu zararı en aza indirmeye ve milletimizin yanında olmaya çalışıyor. Gönül isterdi ki hep birlikte bütün Partiler dayanışma içerisinde hareket edelim.Fakat Muhalefet 1 Aydır Evde Kal çağrısını yanlış anladı herhalde,  bu süreçte hiçbir desteklerini göremedik.

Maalesef, Tek Yürek olmayı beceremedikleri gibi basında ve sosyal medya da nerden ne bulsak ta gündem oluşturalım derdine düşüldü. Bizim Derdimiz Keşan, bizim derdimiz memleket, bizim derdimiz hizmet, evde kalalım sağlıklı kalalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı