Genel

Kesilen cezaya tepki gösteren vatandaş sordu: “Nereye park edeceğiz?”

Hastane Caddesi’nde Keşan Belediyesi tarafından yürütülmekte olan yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların sürdüğü Hastane Caddesi’nin bir bölümü günün belli zamanlarında trafiğe kapatılırken, bölgede yaşayanların araçlarını park etmelerinde de sorunlar yaşanmaya başladı.
Dubalarla kapatılan yola park edemeyen vatandaşlar, parka müsait olduğuna inandıkları Medya Caddesi’ne araçlarını park ederken, sabah saatlerinde araçlarının başına geldiklerine ceza ile karşılaştı. Keşan zabıtası tarafından sileceklere tutturularak beyan edilen cezalara tepki gösteren vatandaşlar ‘Nereye park edeceğiz?’ diye sordu.


Bölgede başıboşluk ve kargaşanın hakim olduğundan şikayet eden bölge sakinleri: “Hastane Caddesi’ndeki yol kukalarla kapatıldı. Gerçi onları canları isteyince açıp kapatıyorlar, bunun yanında yolu kullanmak isteyen vatandaşlar da caddeyi açıp kapatabiliyor. Tam bir keşmekeş var burada. Arabalarımızı park ediyoruz, park ettiğimiz yere ceza kesiliyor; ama park etmeye hiçbir yer yok” dedi.

Uygulamalarda keyfiyet sezdiklerini belirten bir başka vatandaş ise, “Hastane Caddesi kapatıldı; ama ne park edilecek alanlar için yer gösterildi, ne de bilgilendirme yapıldı. Park yeri var da biz mi park etmedik? Biz daha bu çalışmaların başındayız Haziran’a kadar sürecek bu süre nasıl geçecek? Önce park yeri için düzenleme yapılması gerekmez miydi? Çözümü ceza kesmek miydi?” diye sordu.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu