Spor

Keşanspor, yönetimi, kadrosu ve taraftarıyla pandemi sürecinin bitmesini sabırsızlıkla bekliyor

Dünyayı etkisi altına alarak hayatın akışını durduran koronavirüs salgını, spor dünyasını da etkilese de sportif anlamda bekleyişe geçem Keşanspor, idari faaliyetlerine devam ediyor. Salgının etkisi bitince yenilenen Keşan Atatürk Stadyumu‘nda aileler maçlara beklenirken, yapılacak olan semt sahaları ile yeni yıldızların keşfi planlanıyor.

A Takımı sahaya çıkmasa da gençler yüzleri güldürdü

Göreve geldiği günden bu yana yaşlık 15 geçmesine rağmen A Takımı ile resmi maça çıkamayan Keşanspor Başkanı Nehir Gergin, sportif kanadın bekleyişte olduğunu belirterek devam eden idari işler hakkında bilgilendirmede bulundu. “Görev süremiz boyunca A takımı olarak resmi bir maça çıkmak nasip olmadı. Biri iç, iki tanesi dış sahada olmak üzere üç tane hazırlık maçı oynadık.” diyen Gergin, A Takımı yeşil sahaya henüz çıkmasa da gençlerin yüzlerini güldürdüğünü, “Genç takımlarımız bizleri gururlandırdı. 19 yaş takımımızın il şampiyonu, 15 yaş takımımız il üçüncüsü oldu. Virüsten dolayı 19 yaş takımımız Türkiye şampiyonasına gidemedi. 17 yaş takımımız bu iki takımın karması niteliğindeydi. Takımdan çok umutluyduk ama onlar da maçlarına başlayamadı.” şeklinde konuştu.

Süreç olumsuz etkiledi

Genç oyunların yaşanan pandemi döneminden olumsuz etkilendiğini belirten Nehir Gergin, “1 yılı aşkın bir süredir idmana çıkamıyorlar. Yaz döneminde pandemide yaşanan kısıtlamaların gevşetildiği dönemde idmanları yaptık. Fatih Hoca ve Mehmet Hoca kardeşlerimizle yakından ilgilendiler fakat kısıtlamaların tekrar başlamasıyla idmanlara ara vermek zorunda kaldık. Sportif tarafta diğer kulüpler gibi biz de çalışmaları sürdüremiyoruz ama idari anlamda çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadeleriyle çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi.

İhtiyaca cevap verebilecek bina arayışı

İdari çalışmalar kapsamında kulübün ihtiyaçlarına cevap verecek bir kulüp binası arayışları hakkında bilgi veren Gergin şu şekilde konuştu: “Keşanspor Derneği‘ne ait, Keşanspor Düğün Salonu altında bulunan bir yerimiz vardı. Bu sene ihaleye girmedik ve oradan çıktık. Alan küçüktü ve ısıtma, soğutma, mutfak gibi imkanlar yoktu. 7 kişi bir araya gelip de orada toplantı bile yapamıyorduk. Vizyonumuzla da örtüşmüyordu. Önümüzdeki günlerde kulübe yakışır bir yere taşınmak istiyoruz.”

“Semt sahalarında yetenekler keşfedilecek”

Öte yandan pandemi döneminde maç ve antrenmanlara ara verilse de gelecek adına çalışmalar da devam ediyor. Özellikle çocukları ve gençleri ekran karşısından kaldırıp, geçmişte mahalle aralarında yapılan maçlarda olduğu gibi, yeniden dışarı çıkarmak ve harekete geçirmek anlamında büyük önem arz eden Semt Sahaları’na büyük önem verdiklerini; aynı zamanda gelecek beklentilerinin olduğunu belirten Nehir Gergin, bu alanda yapılacak yatırımlar ile ‘yetenek keşfi’ yapacaklarının altını çizerek, “Semt sahaları işlevsellik anlamında ve daha büyük bir kitleye hitap etmek için bana göre çok önemli. İzzetiye ve Paşayiğit Mahallesinde 2 tane, 9 tane de Keşan’ın merkezinde semt sahası olacak. Bunlar büyük ebatlı ve çocukların da gençlerin de rahatlıkla kullanabileceği alanlar olacak. Bizim yaş grubumuz ve bizden büyükler sokaklarda ve okul bahçelerinde oynayarak büyüdük. Yetenekler, ilgi alanları orada ortaya çıkmaya başlıyor. Son yıllarda dünya da olduğu gibi ülkemizde de çocuklar ekran üzerinden oyunlar oynamaya başladı. Ekran bağımlılığı konusunda kulüp olarak sosyal sorumluluk projelerimiz olacak. Semt sahalarında çeşitli etkinlikler yapmayı planlıyoruz. Mahalle mahalle denemeler yapıp çocukların yetenekleri keşfetmeye yönelik projeler üretmek istiyoruz.” diyen Gergin, aynı zamanda Keşan’daki kulüplerin de buralarda idmanlarını yapabileceklerini belirterek, “Başta ziyareti sırasında bizlerle aynı masaya oturup sorunlarımızı dinleme tevazuu gösteren ve yatırımlara ön ayak olan Spor Bakanımız olmak üzere, Milletvekilimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Stadyum Keşan için büyük bir yatırım”

Keşanspor taraftarlarının heyecanla inşaatının bitmesini bekledikleri Atatürk Stadyumu’nda devam eden inşaat çalışmaları ve inşaat bitince ortaya çıkacak spor kompleksi hakkında bilgi veren Gergin, şu ifadeleri kullandı: “Stadyum Keşan için büyük bir yatırım. İki etaplı olacak. Birinci etapta; tenis, basketbol, sentetik mini futbol sahası ve kapalı spor salonunun tadilatı, çim saha, sentetik saha, küçük kapalı bin kişilik tribün var. Soyunma odaları tribünün altından çıkarılarak bağımsız yapılacak. Otopark alanı olacak. İkinci etapta; Anafartalar Caddesi’ne kalan kısma yeni bir tribün yapılacak. Büyük tribün 4 bin – 5 bin kişi kapasiteli olacak. Tek stadyum olduğu için öncelikle sahaları kulüplerin oynayabilmesi için hazır hale getirmemiz gerekli. Stadyum bittiğinde Keşanspor Kulübü içinde önemli bir atılım olacak. Yeni yatırımlar, yeni sahalar Türkiye’nin her yerinde her zaman kulüpleri olumlu etkilemiştir.”

“Aileler rahatça gelebilecek”

Yeni stadyumun taraftarlar açısından yeni bir heyecan yaratacağını belirten Nehir Gergin, buraya ailelerin de gelmesini hedeflediklerini belirterek, “Yeni stad yeni heyecan oluyor, taraftarların ilgisini çekiyor. Yeni stadyum da imkanlar iyi olduğu için daha fazla insan gelebiliyor. Eski stadyumumuz da tuvaletimiz bile yoktu. Yeni stadyumda özellikle kadınların, çocukların da gelip maçları izleyebileceği bir ortam hayal ediyoruz. Yeni stadla birlikte tribün gelirinin de olacağını ümit ediyoruz.” dedi.

Kulübe gelir kaynağı

Son olarak stadyumun maddi kaynak anlamında katkı sağlayacağını ifade eden Gergin, “Gelir derken kişi başı 5 – 10 lira gibi afaki rakamlardan söz ediyorum. Kulübe katkı olsun diye de taraftarın seve seve vereceğine inanıyorum. Virüsten, pandemiden kurtulup bir an önce saha çıkalım diye sabırsızlıkla bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu