Haberler

Keşanspor Taraftar Grubu, Güner Yıldız ve Can Çetinkaya’yı vefat yıldönümlerinde andı

Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin, 8 yıl önce yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden futbolcular Can Çetinkaya ve Güner Yıldız‘ın vefat yıldönümü nedeniyle açıklamada bulundu. Gergin, bugün Keşan Belediye Meclisi’nden geçen madde ile Çetinkaya ve Yıldız’ın isimlerinin Keşan sokaklarında yaşayacağını söyledi.

2011 yılında, Keşansporlu futbolcuları kamp çalışması için Alanya’ya götüren otobüs, Korkuteli-Fethiye yolu Kargalık mevkiinde uçuruma yuvarlanmış, kazada 21 kişi yaralanırken futbolcu Can Çetinkaya ve Güner Yıldız hayatını kaybetmişti. Aradan geçen yılların sonrasında sarı-siyahlı formaya ter döken iki futbolcu unutulmadı.

Can ve Güner‘i bir kez daha üzüntüyle andıkları belirten Gergin, “Keşan Belediye Meclisimizden, vefat eden futbolcuların isimlerinin bir cadde ya da sokağa verilerek yaşatılmasını istedik. İsim belirleme komisyonu uygun bir yer bulacaklar. Can Çetinkaya ve Güner Yıldız‘ın isimleri Keşan’ımızda yaşamaya devam edecektir. Hem camiamızın ham de Keşan halkımızın tekrardan başı sağ olsun. Keşanspor forması giyerken çok genç yaşta hayatlarını kaybettiler. Diğer bir deyişle Keşan’a hizmet ederken vefat etmiş oldular.” dedi.

Can ve Güner için Keşanspor taraftarları ile pilav ayran dağıttıklarını dile getiren Nehir Gergin, şunları söyledi: “Tüm taraftarlarımızdan Allah razı olsun. Özkaya Camisi’nde öğle namazında bir dua yaptık rahmetli futbolcularımız için. Pandemi nedeniyle anmamız bu yıl eksik kaldı ama önümüzdeki yıllarda daha geniş çaplı anma programları düzenleyeceğiz inşallah.?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu