ÖZEL HABER

Keşanlılardan meclis üyelerine eleştiri ve tavsiyeler

Keşan Belediye Meclisi’nin çalışmalarını değerlendiren vatandaşlar, meclis üyelerinin oturumlardaki konuşmalarını, tavırlarını ve uyumlarını yorumladı.
Her ayın ilk Perşembe gününde gerçekleştirilen toplantılarda, meclisin gündemine gelen önemli konuları konuşup karara bağlan Keşan Belediye Meclisi hakkında konuşan vatandaşlar, önemli tespitlerde bulundu.

Görüşlerine yer verdiğimiz vatandaşlardan bazıları her partinin kendi düşünceleri dahilinde siyaset yaptığını, çalışmalarda bunları gözeterek meclise geldiğini dile getirerek, “Türkiye’de siyaset genel siyasetten başlayarak kutuplaştı, ‘ben yaptım oldu’ siyaseti gündem oldu. Her meclis toplantısı gürültülü, herkes bildiğini yapmaya çalışıyor” dedi.
Bir vatandaş ise, “Belediye Meclis üyelerinde partizanlık var, bazı kararların alınmasında siyasi görüş etkili oluyor. Olmaması lazım” dedi.
Eleştirilerini bu şekilde dile getiren bir başka vatandaş ise, meclisin ortak çalışması gerektiğini söyledi: “Parti gözetmeksizin insanların ortak isteği şehrin güzelleşmesi. Önemli olan parti ve ya siyasi görüş değil. Önemli olan bu şehrin güzelleşmesi için yapılması gerekenler. Ortak payda güzelleştirmek olmalı. Şehirler kalıcı, iktidarlar geçici”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu