EğitimKeşan

Keşanlı öğrenciler, 9. Uluslararası İngilizce Dil Olimpiyatları’na gitmeye hak kazandı

Keşan Anafartalar İlkokulu’ndan 11 öğrenci ‘9. Uluslararası İngilizce Dil Olimpiyatı HIPPO 2021’e katılmaya hak kazandı.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, proje danışman öğretmeni Eylem Sezen Yavuz, okul idarecileri, projede yer alan öğrenciler ve veliler bugün bir araya geldi. Projeyle ilgili bilgi veren İlhan Saz, 40’tan fazla ülkede 70.000’den fazla katılımcı ile gerçekleştirilen projenin, 3 aşamadan (çeyrek final, yarı final ve final) oluştuğunu söyledi.

Saz“11 öğrencimiz Türkiye çapında 378 katılımcıyla 2 Nisan’da online gerçekleştirilen çeyrek finalde yarışmışlar ve aralarından 4 öğrencimiz yarı finale girmeye hak kazandı. Öğrencilerimiz yarı finalde başarılı olmaları durumunda koordinatör öğretmenleri Eylem Sezen Yavuz ile birlikte İtalya’nın Venedik şehrinde Eylül ayında yapılacak olan finallere katılarak Türkiye’yi temsil edecek. Öğrencilerimiz, uluslararası geçerliliği olan <GateHouse Awards> HIPPO sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.” dedi.

İlhan Saz, büyük bir başarı elde eden öğrenciler ile görev alan idarecileri tebrik ederek, “Önce Keşan’ı, sonra Edirne’yi temsil ettik; şimdi de ülkemiz için yarışacağız. İnşallah öğrencilerimiz hak ettikleri dereceyi alacak. Kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.

Proje kapsamında çeyrek finale kalan öğrenciler şöyle: Poyraz GündogduEge Tolga ElegeçmezOsman Şeref KetencilerMurat Erdem KarataşNilsu KeskinEge Çağan YıldırımDerin ÖnerAlara İnceDefne TuçSerra YıldırımCan Büyükvarlık.

Yarı finale katılacak öğrenciler de şöyle: Osman Şeref KetencilerEge Çağan YıldırımCan BüyükvarlıkSerra Yıldırım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu