Haberler

Keşanlı müzisyen Cihan Ege, sağlık çalışanları için Nazım Hikmet şiirini besteledi

Keşanlı müzisyenin, sağlık çalışanları için yaptığı beste sosyal medyada büyük ilgi gördü. Nazım Hikmet?in sağlık çalışanları için yazmış olduğu “Yaşamaya Dair” isimli şiirinin sözlerini, yaptığı beste ile birleştiren Keşanlı müzisyen Cihan Ege, şarkıyı Edirne 1.Murat Devlet Hastanesi?nin önünde, maske ve eldivenleri ile seslendirerek, sağlık çalışanları için farkındalık yarattı.

Sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmeyi amaçladı

Çin?in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve zamanla bütün dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs dolayısıyla, canları pahasına bu zor günlerde hizmet vermeye devam eden sağlık çalışanlarına bir teşekkür etmek istediğini belirten Ege, sosyal farkındalık projesiyle, sağlık çalışanlarının yüzlerinin gülmesini amaçladığını belirtti.

Muhteşem şiir, müzikle birleşti

Şiirin sözlerinin tam da bugünlerde daha çok anlam kazandığını belirten Cihan Ege, şarkıyı seslendirdiği videoyu, sosyal medya hesabı üzerinden, şu notla paylaştı: ?Büyük şair Nazım Hikmet?in adeta günümüz için yazmış olduğu muhteşem şiiri müzikle birleşti. Sağlık çalışanlarına manevi destek olma amaçlı bu farkındalık videosunu paylaşırsanız sevinirim sağlıklı günler.?  

İşte Nazım Hikmet’in şiiri:

?YAŞAMAYI CİDDİYE ALACAKSIN,
YANİ, O DERECEDE, ÖYLESİNE Kİ,
MESELA, KOLLARIN BAĞLI ARKADAN, SIRTIN DUVARDA
YAHUT KOCAMAN GÖZLÜKLERİN,
BEYAZ GÖMLEĞİNLE BİR LABORATUVARDA
İNSANLAR İÇİN ÖLEBİLECEKSİN,
HEM DE YÜZÜNÜ BİLE GÖRMEDİĞİN İNSANLAR İÇİN,
HEM DE HİÇ KİMSE SENİ BUNA ZORLAMAMIŞKEN,
HEM DE EN GÜZEL,
EN GERÇEK ŞEYİN YASAMAK OLDUĞUNU BİLDİĞİN HALDE?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu