Reklam
Haberler

Keşan’ın Yarı Olimpik Yüzme Havuzu için imzalar atıldı

Geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projesi’nin imza töreni yapıldı. 4 milyon 390 bin TL‘ye ihale edilen projenin 2021’in ilk yarısında hazır hale gelmesi bekliyor.

Keşan Belediyesi'nin yarı olimpik havuz sözleşmesi imzalanıyor

KEŞAN Online paylaştı: 24 Eylül 2020 Perşembe

Saat 11.30 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen sözleşme imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, ihaleyi alan firma yetkilisi Recep Ermiş katıldı.

“Keşan’da yüzme bilmeyen gencimiz kalmayacak”

İmza töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ı marka şehir yapma yolunda önemli bir işe daha imza attıklarını belirterek: “Keşan’da kulaç atmak için, bugün önemli bir adım daha atıyoruz. Keşan’da yüzme bilmeyen gencimiz kalmayacak. Keşan’da yaşayan vatandaşlarımızın spor yapabilmeleri için tesis ve sportif alanlar kazandırmaya devam ediyoruz. Bugün ihaleyi alan firmamız ile sözleşmemizi imzalıyoruz. Kış boyunca inşaat ve yapım işi ile meşgul olacağız. Her şeyin yolunda gitmesi halinde açılışımızı 2021’in ilk yarısında gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Ardından Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Mustafa Helvacıoğlu: “Biraz bilgi verecek olursak; yüzme havuzumuz yarı olimpik kapalı yüzme havuzu olacak, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu alanında yapılacak yarı olimpik havuzumuz engelli vatandaşlarımızın kullanımına da uygun olacak. Önümüzdeki günlerde, sayın vekilimiz, ilgili bakanlık ve müdürlüklerimizin katkılarıyla görkemli bir temel atma törenini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Açılışımızın ardından da yaz kış demeden yüzeceğimiz kapalı havuzumuza kavuşmuş olacağız. Bu anlamda öncelikle Keşan’a geldiğinde verdiği sözü yerine getirmesinden dolayı başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu‘na, Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal‘a, Spor Toto Genel Müdürlüğü’ne, İl ve ilçe Başkanımıza, ihaleye katılan firmalarımıza ve bu işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Keşan’ımızı; marka şehir yapma yolunda attığımız bu önemli yatırımımızın öncelikle gençlerimize, tüm vatandaşlarımıza ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

4 milyon 390 bin TL‘ye ihale edilen proje ile ilgili toplantı sonunda sözleşmeler karşılıklı olarak imzalandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu