GenelSiyaset

Keşan’daki protestoları işaret eden Demir iktidara seslendi: “Önce İsrail’in verdiği üstün hizmet madalyasını iade edin”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, geçtiğimiz günlerde Keşan’da toplanarak Gazze’deki saldırılar sebebiyle İsrail’i protesto eden grup üzerinden iktidarı eleştirdi. Tam kapanma sırasında sosyal mesafeninolmadığı toplantıların kabul edilebilir olmadığını belirten Demir, “Önce İsrail’in verdiği üstün hizmet madalyasını iade etsinler” dedi.

12 Mayıs Çarşamba akşamı, Keşan’da teravih namazı ardından toplanan bir grup İsrail’in Filistin halkına Ve Mescid-i Aksa’ya yönelik yapılan saldırıları protesto etmiş, olay kamuoyunda geniş yankı bulmuştu. Protesto sırasında koronavirüs önlemlerinin unutulduğunu belirten İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Keşan ilçemizde 12 Mayıs Çarşamba günü bir gurup insanın sosyal mesafe gözetmeksizin yapmış oldukları protesto içerikli toplantı kabul edilir değildir” dedi.

“Önce İsrail’in verdiği üstün hizmet madalyasını iade etsinler”

“Evet Terörün her türlüsüne sonuna kadar karşıyız.! ” diyen başkan Demir, “Ancak böyle bir ortamda cenazelerimizi dahi kısıtlı sayıda birinci derecede akrabalarımızla kaldırırken, sokağa çıkanlara ceza yazılırken bu toplantının kabul edilir bir tarafı yoktur. Ayrıca bu topluluğun Çin zulmüne aynı hassasiyeti göstermemesi manidardır. Ayrıca iktidar sahipleri İsrail’i protesto edeceklerse Önce İsrail in verdiği üstün hizmet madalyasını iade etmelidir.! Sonra İsrail e ve mallarına yaptıkları protesto ve inandırıcı olsun.! İçinde bulunduğumuz hassas durumu göz önünde bulundurarak zülme Karşi tepkimizi yazılı ve görsel basınla ortaya koymaya çalışıyoruz yetkililerin ve STK ların aynı hassasiyeti göstermesini rica ediyorum. Mescid-i Aksa’ya İsrail’in, Doğu Türkistan’a Çin’in Yaptığı Katliamı nefretle kınıyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu