BölgeKeşanYaşam

Keşan’da toplumsal dayanışmanın öncüsü KİSEV 30 aydır ihtiyaç sahiplerine umut oluyor

Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı (KİSEV), toplumsal dayanışmanın gücüne inanarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Vakıf, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yürüttüğü çalışmalarla, dezavantajlı grupların hayatına dokunmayı sürdürüyor. Kurulduğu günden bu yana geçen 30 aylık süreç içerisinde KİSEV, hayırsever vatandaşların desteği ile gıda paketi, öğrenci bursları, sıcak öğün ve daha birçok hizmet ile yüzleri güldürdü.

Keşan’da ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam eden KİSEV’in yönetim kurulu toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, Keşan Lokantacı, Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar katıldı.

Toplantı kapsamında 30 aylık süre içerisinde yapılan çalışmalar değerlendirilirken, ilerleyen zamanda yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantının ardından KİSEV Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

KİSEV toplumsal dayanışmanın öncüsü oldu

“Keşan İyilik Sağlık Eğitim ve Vakfı, kurulduğu günden itibaren 30 ayda çalışmalarına ara vermeden devam etti. Keşanlı hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile günden güne büyüyen vakfımız aracılığıyla 500 üniversite öğrencisine burs verilirken, 200 bin öğün sıcak yemek de ihtiyaç sahiplerinin kapısına kadar ulaştırıldı. Ayrıca, 5 bin öğrenciye kıyafet ve kırtasiye yardımı yapılarak eğitimlerine destek olundu. Deprem bölgesinde yaşanan acil duruma duyarsız kalmayan vakıf, 110 çadır ile depremzedelerin barınma ihtiyacını karşıladı. İhtiyaç sahiplerine ulaşan 1000 gıda paketiyle de mutfaklarına katkı sağlandı. Engelli vatandaşlarımız da unutulmadı. Keşan İyilik ve Sağlık Vakfı, 100 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye ve tıbbi malzeme desteği sağlayarak onların günlük yaşamını kolaylaştırdı.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu