Keşan

Keşan’da tarım ve hayvancılık konulu toplantı yapıldı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal başkanlığında düzenlenen toplantıda, bölgenin tarım ve hayvancılık konusundaki sorunları görüşülerek çözüm önerileri Tarım ve Orman Bakanlığı heyetine aktarıldı.

Toplantıya, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, Keşan Tarım ve Orman İlçe Müdürü Gökhan Kıyım ve meclis üyeleri katıldı. 

Konuyla ilgili olarak Keşan Belediye Bakanlığınca yapılan açıklamada; “Bölgemizin tarım ve hayvancılığını konuştuk. Bölgemizin gelişimi için güç birliği yapıyoruz. Milletvekilimiz Sayın Aksal ve Kaymakamımız Sayın Yılmaz öncülüğünde, Ankara’dan gelen misafirlerimizle Hamzadere bölgemizin tarım ve hayvancılığını ele aldık.
Keşanımızın; tarım ve hayvancılık konusunda da gelişimi için stratejik hamleler yapıyor, geleceğini planlıyoruz.
Bölgemizin tarım ve hayvancılık konusundaki sorunlarını ve çözüm önerilerini istişarelerde bulunarak Ankara’dan gelen heyete aktarıyoruz.”
denildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu