Gündem

Keşan’da ‘tam kapanma’ öncesi alışveriş yoğunluğu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak 17 günlük ‘tam kapanma’ öncesi Keşan’ın cadde ve sokakları bir anda kalabalıklaştı. Özellikle pazar yeri ve gıda ürünleri satılan iş yerlerinin önlerinde yoğunluk oluşurken, bazı vatandaşlar korksa da alıveriş yaptıklarını söyledi.

Ülke genelinde vaka sayısını düşürüp 5 binin altında tutmak amacıyla Kabine Toplantısı’ndan çıkan kararı doğrultusunda 17 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.
Bugün itibarıyla saat 19.00’da başlayacak ve 408 saat sürecek tam kapanma öncesi Keşanlılar son kez alışverişe çıktı. Keşan halk pazarı ile şehirdeki market ve esnafların öncelerinde alışveriş yapanlar kapanma öncesi kalabalıklar oluşturdu.

Özellikle banka kuruyemişçilerin önlerinde artan yoğunluğa polis, bekçi ve zabıta ekipleri müdahale etti. Aynı zamanda gıda ürünleri satan şarküteri marketlerinde de kuyruklar uzadı.
Kameralara yansıyan görüntüler ise bayram arefesi günlerini anımsattı.

Meydana gelen kalabalıklar sebebiyle korktuklarını ifade eden vatandaşlar, “Korkmamak elde değil. Ama yapacak bir şey yok, alışveriş yapmak zorundayız ve 17 gün için de buna mecburuz” derken, bazı vatandaşlar ise kısıtlama günleri sırasında gıda alışverişlerini yapacaklarını ve bugün kıyafet almak için sokağa çıktıklarını söyleyerek “Havalar ısındı, yazlık kıyafetlere ihtiyacımız olacak, hem 17 gün boyunca konfeksiyoncular kapalı ve bir daha da pazar yok. Bugünü değerlendirelim dedik” dedi.

Şehir merkezinde oluşan yaya trafiğinin yanında araç kuyrukları da oluştu. Alışverişlerini bir an önce tamamlayıp, 17 gün boyunca kalacakları evlerine çekilmek isteyen vatandaşlar şehrin ana arterlerinde uzun araç kuyrukları oluşturdu. Trafik polisleri tarafından yoğunluğun azaltılmasına yönelik yapılan uygulamalar ile trafiğe nefes aldırılmaya çalışıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu