Sağlık

Keşan’da sahiller de SOS veriyor! Vaka sayıları artışa geçti!

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı, aynı zamanda Keşan Belediyesi’nin mücavir alanları olan Erikli – Danışment – Yayla sahil bölgelerinde de son günlerde HES uygulamasına bakıldığında Kovid-19 vaka sayılarında artış olduğu gözleniyor.
Bu bölgelerde ikamet eden vatandaşlar, artışa dikkat çekmek ve yetkilileri önlem almaya davet etmek için sosyal medya paylaşımları ile sesini duyurmaya çalışıyor.
Yayla sahilinde yaşayan Ahmet Dinçer, sosyal medya hesabından bugün yaptığı bir paylaşımda, “Hiçbir sağlık merkezi ve eczanesi olmayan bu bölgeler büyük bir risk altındadır.” diyerek acil önlem alınması gerektiğini vurguladı.
Geçen hafta açıklanan kısıtlamalar ile birlikte sahillere yönelimin arttığının, gidiş – gelişlerin çoğaldığının altını çizen Dinçer, Yayla sahil bölgesinin HES uygulaması üzerindeki Kovid-19 risk haritasını da paylaşarak yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

“Sayın yetkililer;
Son günlerde Keşan’ın Köylerinde ve mücavir alan olarak belirtilen Yayla, Erikli, Danışment bölgelerinde Covit-19 vakaları hızla artmaktadır. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olması nedeniyle ilçeden ve komşu illerden bu bölgelere gelişler de çoğalmıştır. Hiçbir sağlık merkezi ve eczanesi olmayan bu bölgeler büyük bir risk altındadır. Lütfen bu bölgelere giriş yapan araçlarda HES kodu uygulaması yaptırın. Mümkünse bu bölgelerde de dezenfeksiyon çalışması yapılması için talimat verin.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu