Reklam
Haberler

Keşan’da koronavirüs denetimine çıkan heyet, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu

Türkiye genelinde 81 ilde aynı anda yapılan maske denetimleri bugün de devam etti. Bu kez Anafartalar Caddesi esnafını dolaşan heyet, maske hem esnafla konuştu hem de uyarılarda bulunarak herkesin denetime gerek kalmadan önlemlerini almasını istedi.Ülke genelinde  “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla yapılan maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimlerinin yeni ayağı Keşan’da yapıldı. Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla oluşan heyetin rotası bu kez Anafartalar Caddesi oldu.


Kunduracılar Caddesi‘nden başlayan geziler boyunca heyet, yol üzerindeki iş yerlerine girerek, kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensiplere esnafın uyması konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
İş yerlerinde genel anlamda maske kullanımı konusunda ihlaller göze çarpmazken, yolda heyete denk gelen maskesiz vatandaşların her denetimde değişmeyen halleri dikkatlerden kaçmadı. Bir anda kendilerini heyetin önünde bulan vatandaşlar, yüzlerine maskelerini aceleyle çekerken, bazıları da ya kaldırımdan inerek yoldan gitti; ya da karşı kaldırıma geçerek devam etti.


Keşan’daki maske kullanımı konusunda gündüz saatlerde esnafların dikkatli olduklarını belirten Kaymakam Cemalettin Yılmaz, “Ancak akşam 19.00 sıralarında esnafı görüyorum, genelde maskesiz oluyorlar. Kendi sağlıkları için dikkat etmelerini istiyoruz ama demek ki hastalığa kapılmayı bekliyorlar” derken, Başkan Mustafa Helvacıoğlu ise, “Sayın Kaymakamım başta olmak üzere tüm heyet, neredeyse her gün Keşan’ı denetime çıkıyoruz. Bu denetim vatandaşımız için, onların sağlıkları için. Her an herkes bu virüse yakalanabilecek potansiyelde. İşimizi gücümüzü, Keşan’ın sorunlarını bırakıp yollara maske takın demek için çıkıyoruz. Bizim aslında denetime çıkmamamız lazım, vatandaşın bunu kendiliğinden yapması lazım. Her dakika kimsenin başında duramayız” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu