Gündem

Keşan’da İsrail’in Gazze’ye saldırıları protesto edildi: “Çocuklar ölürken değil, uyurken sessiz olunur!”

Keşan’da, 9 Kasım 2023 Perşembe akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bir grup, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti ve İsrail menşeli ürünlere yapılan boykotun devam etmesi çağrısında bulundu.

“Gazze için dua vakti” denilerek çağrıda bulunulan ve zulme sessiz kalmamak için gerçekleştirildiği belirtilen protesto eylemini Keşan’da kadınların organize ettiği ifade edilirken, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarını taşıyan çocukların da ön saflarda yerini aldığı görüldü.

“Gazze için duadayız”, “Mescid-i Aksa onurumuzdur”, “Çocuklar ölürken değil, uyurken sessiz olunur”, “Boykota katıl, almazsan ölmezsin, alırsan ölürler” yazılı pankartlarla meydana gelen grup adına konuşan Mustafa Kabakçılı, Kudüs’ün peygamberler şehri olduğuna vurgu yaptı.

“Safımızı belli etmek için bu meydanda bir araya geldik”

Kabakçılı“Kudüs; Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin bizlere emanetidir. Kudüs; Müslümanlar için yeryüzü coğrafyasında en önemli 3 mescitten birisidir. Kudüs’ün içinde bulunduğu bugünkü hal, yer yüzündeki Müslümanların içini kanatmaktadır. Yahudiler Kur’an-ı Kerim’de anlatıldığı gibi zalimlerdir, hainlerdir, bozgunculardır. İnsanlık bunlarla imtihan olmaktadır. Bizler bugün safımızı belli etmek için Filistinli kardeşlerimizin yanınızdayız, dualarımız her daim sizlerle demek için bu meydanda bir araya geldik.” dedi.

“Üzerimize düşeni yerine getirelim, boykota devam edelim”

İsrail menşeli ürünlere yönelik boykotun dünya genelinde gündemde tutulduğunu vurgulayan Mustafa Kabakçılı, “Yahudi 2 şeyden anlar; bir kuvvetten, bir de boykottan. Yahudi’nin malını almayacaksın ve Yahudi’nin kuvvetle üzerine gideceksin. Boykot kendisini gösteriyor ve üzerimize düşeni yerine getirelim. Yahudi mallarını boykota devam edelim.” diye konuştu.

Protesto eylemi, Filistin’de hayatını kaybedenler için dua edilmesinin ardından sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu