BölgeKeşan

Aksal: “Yeni eğitim yatırımlarımız Keşan’a, Edirne’ye ve ülkemize hayırlı olsun”

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan’da yapılacak yeni Fen Lisesi yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Edirne ve ilçelerine yönelik yatırım, hizmet ve eserlerin artarak devam ettiğini vurgulayan Aksal, yatırımlardan en fazla payı ise eğitime ayırdıklarının altını çizdi.
Yeni Keşan Fen Lisesi, Yeni Mahalle’de 7 buçuk dönüm arazi üzerine yapılacak ve 16 derslikli olacak.

“İnanıyorum ki Edirne’nin, Keşan’ın çocukları da kendilerine yönelik bu hizmetleri en iyi şekilde değerlendirecek ve eğitim başarısı sıralamasında şehrimizi üst seviyelere taşıyacaklardır. Yeni eğitim yatırımlarımız Keşan’a, Edirne’ye ve ülkemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullanan Milletvekili Aksal, Edirne ve ilçelerindeki mevcut okulların eksikliklerinin giderilmesinin yanı sıra yeni okul projelerini de hayata geçirdiklerini kaydetti.

Aksal, Türkiye’yi eğitim konusunda, son 21 yılda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir altyapı ve fiziki imkanlara kavuşturduklarını belirterek, “Önceliğini her zaman eğitimden yana kullanan, geleceğimiz gençlerimize en iyisini sunmak için devletin tüm imkanlarını seferber eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm gençlerimiz, öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in de Edirne ve ilçelerine yönelik eğitim yatırımları konusunda her zaman desteklerini gördüklerini ifade eden Aksal, Bakan Tekin ve Bakanlık bürokratlarına da teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu