Asayiş

Keşan’da FETÖ operasyonu

Keşan’dan Yunanistan’a kaçma hazırlığında olan FETÖ şüphelileri düzenlenene ortak operasyonla yakalandı. Kovalamacanın ardından durdurulan araçtan çıkan şüphelilerden 4’ü tutuklandı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM Büro Amirliği ve Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen ortak operasyonla Fethullahçı Terör Örgütü’ne üye olmak suçundan dosyaları bulunan şahıslar takibe alındı.
Çalışmalar kapsamında, Yunanistan sınırına doğru yola çıktığı tespit edilen K.S. idaresindeki araç, İpsala yolunda uzun bir kovalamacanın ardından durduruldu. Araçta arama yapan ekipler, ihraç askerler U.P., Y.A. ve M.E.T., ihraç öğretmen Z.Y., ihraç Kur’an kursu eğiticisi S.D. ile ziraat mühendisi M.A’nın FETÖ’ye üye olma suçundan arandıklarını tespit etti.

Gözaltına alınan şahıslar, adli makamlar karşısına çıkarılırken, şüphelilerden K.S., “göçmen kaçakçılığı”, Y.A ve M.E.T. “Silahlı terör örgütüne üye olmak”, M.A. da “Silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “Göçmen kaçakçılığı” suçlarından tutuklandı.
Diğer şüpheliler Z.Y., S.D. ve U.P. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Ayrıca trafik yönünden araç sürücüsüne toplam 7.961 TL idari para cezası uygulandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu