Haberler

Keşan’da buz tutan yollar ve kaldırımlara vatandaş çözüm arıyor

Keşan’da soğuk havalar karın ardından buzu getirdi. Yol ve kaldırımlardan kalkmayan kalın buz tabakaları sebebiyle yürümekte güçlük yaşanırken, bazı vatandaşlar ise kendilerince önlem alarak buz tutan kaldırımları tuzladı.

Geçtiğimiz pazar günü Keşan’ı etkisi altna alan yoğun kar yağışının olumsuz etkileri devam ediyor. Şehrin bir çok noktasında biriken kar dün güneşin altında erise de, önceki akşam başlayan ve devam eden soğuk havaların etkisiyle tekrar buz oldu. Özellikle ara yollardan ve bazı kaldırımlardan kalkmayan kalın buz tabakası sebebiyle vatandaşlar ulaşımda sıkıntı yaşandı.


Buzlanma sebebiyle Çifte Yel Değirmeni Sokak ve Garip Baba Yokuşu trafiğe kapanırken, yol üzerindeki dik yokuşlarda yaya olarak yürümekte de zorluk yaşandı. Bazı vatandaşlar, buzda kayıp düşmemek için kaldırım yerine taşıt yolunda yürümeyi tercih etti, bazı vatandaşlar ise yanlarındaki kişilere sıkı sıkıya tutundu.

Öte yandan buzlanma sebebiyle olumsuzlukların yaşanmaması için vatandaş da çeşitli önlemler aldı. Dün olduğu gibi işyerlerinin önünü küreklerle küreyen vatandaşlar ile birlikte, kimileri kapı önlerine kum döktü, kimisi de kaldırımları kendi imkanlarıyla tuzladı. Anafartalar Caddesi üzerindeki evinin önündeki buzu marketten aldığı iki paket tuzla çözmeye çalışan bir vatandaş ise ‘Belediyenin yaptığı işi biz yapıyoruz. Buz da çok kalınmış bir paket döktük ama bana mısın demedi, bir paket daha alıp döktüm’ dedi.

Bölgeyi etkisi altına alan soğuk havaların bu gece de devam etmesi bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, gün içinde 1 dereceği zor gören sıcaklıkların güneşin batışıyla birilkte sıfırın altında -10 dereceleri göreceği öngürülüyor. Yarın (Çarşamba) günü de aynı şekilde seyretmesi muhtemel hava sıcaklarının 19 Şubat Perşembe günü 8 dereceleri bulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu