Haberler

Keşan’da AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç güven tazeledi

AK Parti’nin Keşan 7. Olağan Kongresi 17 Ekim 2020 günü yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç güven tazeledi.

Keşan Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 13.00’te başlayan kongreye İstanbul Milletvekili ve Edirne Bölge Koordinatörü Tülay Kaynarca, AK Parti MKYK Üyesi, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 23. Dönem Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda, borsa ve esnaf odaları yöneticileri ve partililer katıldı.

Genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Genel kurulda, divan heyeti başkanlığına Tülay Kaynarca, divan başkan yardımcılığına Rasim Özgün, katip üyeliklere Oktay Topalova, Nuriye Altın ve Hüseyin Nadi Şahin seçildi ve ardından Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Keşan Kongresi için gönderdiği mesajları okundu, sonrasında protokol konuşmalarına geçildi.

İşte hükümet burada, işte AK Parti burada!

İlk konuşmayı AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç yaptı, sözlerine kongreye katılanları selamlayarak başlayan Kılınç, “Bu asil görevi şahsıma tekrar layık gören AK Parti Teşkilatı’na teşekkür ediyorum” diyerek şu şekilde konuştu: “Hep birlikte hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bize verilen bu bayrağı, en yükseğe çıkarmak için tüm gücümüzle mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugünden itibaren yeni yönetimimizle gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacak, yeni gönüller kazanmaya ve liderimiz, cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.
Keşanımıza yapılanlar o kadar değerli ki, bu da bizim gözümüzdeki Keşan’ın kıymetinin son derece büyük olduğunun kanıtıdır. Biz iktidara geldiğimizde ilçemizin hali bugünkü halinden çok farklıydı. 30 yıl boyunca Keşan Belediyesi muhalefetteydi. Vatandaşlarımız hizmet görmedi, samimiyet görmedi, dertlerini ve sorunlarını dile getiremedi.

“Keşan’a hayat vermeye var gücümüzle çalışıyoruz.”

Vatandaşlarımızın o dönemlerde en çok sorduğu soru şuydu: ‘Hükümet nerede, devlet nerede?’. Bu soruya biz şöyle cevap verdik: ‘İşte hükümet burada, işte AK Parti burada!‘ Girdaptan çıkmanın zorluklarını, bataklığı kurutmanın ne kadar enerji gerektirdiğini halkımız biliyor. Bizler iktidara geldiğimiz andan itibaren, gerek sahada gerek, İlçe Başkanlığımızda, gerekse belediyemizde gönüllere dokunuyor, dertlere ve sevinçlere ortak oluyor ve olmaya da devam edeceğiz. Keşan’a hayat vermeye var gücümüzle çalışıyoruz. Güzel ilçemizde, hükümetimizin destekleriyle, daha güzel bir Keşan için inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde; Durmak yok, yola devam”

“Zaferimiz, dünya üzerindeki tüm mazlumların mağdurların zaferidir.”

Kılınç‘ın sözlerinin ardından, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Sözlerine “Bugün yeni bir aşı, yeni bir besmele ile tazeleniyoruz Keşan’da; bugün sadece bir kongre yapmıyoruz, bir düğün bir şölen yapıyoruz.” diyerek başlayan Helvacıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bu kongre, yıllardır adalet ve kalkınma isteyen, huzur ve barış isteyen, güven ve istikrar isteyen Keşan’ın kongresidir. Gerek kongrelerde, gerek seçimlerde, gerek icraatlarımızda ne başarımız varsa, bu milletimizin başarısıdır. Bu başarı; yoksulların, yolda kalmışların, gariplerin, yeter artık diyenlerin, söz milletindir diyenlerin başarısıdır. Her galibiyet AK Parti kadar milletimizin de haykırışıdır. Zaferimiz, dünya üzerindeki tüm mazlumların mağdurların zaferidir. Bizim yolumuz, Sultan Alparslan‘ın, Melikşah‘ın, Kılıçarslan‘ın yoludur. Bizim yolumuz, Osman Gazi‘nin, Fatih Sultan Mehmet‘in, Sultan Süleyman‘ın, Yavuz Sultan Selim‘in yoludur. Bizim yolumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün, Merhum Adnan Menderes‘in, Merhum Turgut Özal‘ın, Merhum Necmettin Erbakan‘ın yoludur. Bizim yolumuz; ülkemizi özgürlükler ve adalet ilkeleri temelinde buluşturan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın yoludur.

“1 buçuk yılda, nereden nereye geldik”

Bizler de tüm gönüldaşlarımız ile büyük ve aziz gayretler göstererek Keşan’da olumlu bir mücadelenin içine girdik. Birlikte çalışma şerefine nail olduğum, Keşan’ı AK Belediyecilik ile tanıştıran ilçe başkanımız Gürcan Kılınç ve yönetimini güven tazelediği bir günde en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Çıktığı bu yolda, daha nice başarılar temenni ediyor; kongremizin Keşan’ımız, ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
1,5 yıl önce gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından bugünlere kadar geldik. 1,5 yıl içerisinde vatandaşlarımızın beklentilerini hep birlikte saptayıp, projelerimizi adım adım hayata geçiriyoruz. Pantolon ayrı, ceket ayrı olmaz diyorduk. Keşan’ımızın kaybolan yıllarını geri kazanmak için takım elbise giymenin faydasını da hep birlikte gördük. Keşan’da; yollar, kaldırımlar, altyapı, şehir estetiği, sosyal ve kültürel işler, gönül belediyeciliği ve benzer birçok alanda çok önemli gelişmeler kaydedildi. Birçok özveride bulunarak, Cumhur ittifakı ile birlikte çok önemli mesafeler kat ettik. Kısacası, nereden nereye geldik.”

“AK Parti, kendini bu ülkeye, bu millete adayan büyük bir kadronun eseridir.”

Helvacıoğlu‘nun konuşmasının ardından bu kez AK Parti İl Başkanı Belgin İba söz aldı. Konuşmasına, “31 Mart seçimlerinde yüzde 49,25’lik bir teveccüh ile Cumhur ittifakı olarak, AK Parti’mizi Keşan’ımızda iktidar kıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum.” diyerek, başlayan İba, şunları söyledi: “Böylece Keşan halkımız, AK Parti’nin hizmet belediyeciliği ile tanışarak aydınlık günler için kapılarını araladı. Az önce Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu saymış olduğu örnek hizmetleri için teşekkür ediyorum. Keşan Belediyemiz, halkımızın günlük hayatına dokunan çalışmalar yaptığı gönül belediyeciliği ile vatandaşımızın sevgisini kazandı. Lalapaşa, Havsa, Keşan ilçelerimizdeki ve Yenikarpuzlu, Yenimuhacir, Esetçe, Subaşı beldelerimizdeki hizmet hareketi inşallah Edirne’ye örnek olacak ve Edirne’mizin AK Parti Belediyeciliği ile tanışmasına vesile olacaktır. Kendimizi ve enerjimizi yenilemenin, milletimizle daha sıkı bağlar kurmanın vesilesi olacak 7. Olağan Kongremiz ile teşkilatlarımıza büyük görevler düşüyor.Bizler için siyasetin manası vatandaşlarımızın gönlünü kazanmak, bölgemize hizmet etmektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın dediği gibi AK Parti, kendini bu ülkeye, bu millete adayan büyük bir kadronun eseridir.
İnşallah bizler de 7. Olağan Kongrelerimiz ile hizmet siyasetimizin çıtasını hep daha yukarı çıkartacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye’nin geleceğini kucaklayarak, milletimize daha büyük hizmetler sunacağız. Milletimize, hizmet davasını ileriye taşımak için Gürcan Kılınç başkanımız ve yeni yönetimi ile yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Bu duygularla inandığımız yolda yürüdüğümüz 7. Olağan Kongremizin Keşan’ımıza, Edirne’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

“Türkiye her zaman Azerbaycan’ın yanında oldu, olmaya da devam edecek.”

İba‘nın sözlerinin ardından son protokol konuşmasını AK Parti MKYK Üyesi, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal yaptı. Konuşmasına, kongrenin hayırlı olmasını dileyerek başlayan Aksal, şunları söyledi: “Bugün hüzünlü bir gün yaşıyoruz, çok kıymetli yol arkadaşımız MKYK üyemiz, İstanbul Milletvekilimiz Markar Esayan‘ı kaybettik. Rabbim inşallah rahmetiyle muamele etsin, ailesine baş sağlığı diliyorum. İkinci bir üzüntümüz ise Azerbaycan, Ermenistan sivillere saldırmaya devam ediyor. 30 yıldır Karabağ işgal altındaydı ve bu sürede Ermenistan saldırılarına hiç son vermedi. Hocalı katliamını unutmadık, o katliamda ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Karabağ artık Azerbaycan’ındır diyoruz. Türkiye her zaman Azerbaycan’ın yanında oldu, olmaya da devam edecek.

“Bizde esas olan davadır, mevkiler gelip geçici”

“Bugün Keşan kongresini gerçekleştiriyoruz, inanarak çıktığımız bu yolda, teşkilatlarımız ile birlikte bir sürece girdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, bizde esas olan davadır, yoksa makam ve mevkiler hepsi gelip geçicidir. Bugün bu makamlarda bizler varız, yarın yenileri olacak. Bugün burada teşkilatta yer alan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Yeniden görev alacak ilçe başkanımız ve yönetimine de tebrik ediyorum. Keşan’da 1,5 yılda çok güzel işler yaptık. Dünyada yaşanan pandemi nedeniyle kongrelerimizi bu yıl maalesef daha dar kapsamlı gerçekleştiriyoruz. “

“Milletvekili olduğumda iki amacım vardı…”

19 yıllık AK Parti döneminde ve 18 yıllık AK Parti iktidarında ülkede çok büyük işlere imzalar attık. Türkiye’de nereden nereye dediğimiz birçok güzel hizmetler gerçekleştirdik. Milletvekili adayı olduğumda Edirne için iki büyük amacım vardı. Bunlardan biri hızlı tren projesiydi. Hızlı tren projesi Edirne için cumhuriyet tarihinin en büyük projesi. İkinci proje Keşan Gıda İhtisas OSB. Bizim en büyük derdimiz istihdam. Bölgemizde iş yaratmamız lazım dedik ve Keşan İhtisas OSB için çalışmalara başladık. Tabi çalışmalar benim dönemimden önce başlamıştı, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İnşallah en yakın zamanda OSB’mizin temelini atacağız. İnanırsak başarırız. İnanmak başarmanın yarısıdır. AK Parti olarak her zaman söyledik, hizmet yerel de başlar. Yerelden hizmetlere başladık. Keşan’a 172 dekar millet bahçesi yapacağız. Bu salgın döneminde açık ve temiz havanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz daha iyi idrak ettik. Bunun ötesinde de birçok hizmetlere imza atıyoruz. 5 yıl sonra devraldığımızdan bu yana çok farkı Keşan olacak. Keşan’ı çöpten, çamurdan ve çukurdan kurtaracağız dedik. Onların güvenini boşa çıkarmamak için tüm teşkilatımız ile il ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız ile gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.”

AK Parti İlçe Başkanlığı seçimlerine, Gürcan Kılınç‘ın başkanlığındaki tek listeyle gidildi. Seçimlerde delegenin oyunu alan Gürcan Kılınç, AK Parti’nin yeniden ilçe başkanı seçilerek, güven tazeledi. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından kongre sona erdi.

Kongrede 389 delegenin imzasına karşılık 307 delege oy kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu